Neler Yeni

Kodlama öğrenmeye nereden başlayabilirim?

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
Henüz 9. Sınıfım ve biraz boş zamanım kalıyor bu boş zamanlarimi değerlendirmek için yazılım, kodlama öğrenmek istiyorum. Bu işlere ilgim var ileride de bu yönde ilerlemek istiyorum fakat nasıl başlayabilirim hiç bir fikrim yok. Laptopum Hometech Alfa 700c: hd500 1gb ekran kartı, 1.1ghz n3350 Intel işlemci, 3gb ram var. Bu laptop iş görür mü onu da bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sıfırdan başlayacağım anladığınız gibi :/

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
ilk önce yazılım ile neler yapabileceğini iyice araştır. Verdiğim linkteki site altın değerindeki bir sitedir, iyice araştır ve ingilizceye önem ver. Ne yapacağını ve hangi alanlarda yazılım yapacağını bulduktan sonrası kolay.

Ayrıca laptop seni biraz zorlayabilir. Öğrenme anlamında belki işini görür ama daha yüksek donanımlı bir PC şart yazılım için. Sorun olursa sorabilirsin.

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ilk önce yazılım ile neler yapabileceğini iyice araştır. Verdiğim linkteki site altın değerindeki bir sitedir, iyice araştır ve ingilizceye önem ver. Ne yapacağını ve hangi alanlarda yazılım yapacağını bulduktan sonrası kolay.

Ayrıca laptop seni biraz zorlayabilir. Öğrenme anlamında belki işini görür ama daha yüksek donanımlı bir PC şart yazılım için. Sorun olursa sorabilirsin.
Teşekkür ederim.
Ailem bilgisayarı oyuncak olarak görüyor yeni bir bilgisayar istediğimde fiyatları gördükten sonra, sen oyun oynayacaksın diye o kadar para veremeyiz, diyolar.
Yazılım, kodlama da zaten hayalim ama laptop yüzünden hiç başlayasım gelmiyordu. Bu işe ucundan başlarsam ve meyvesini gördükten sonra ailemin gözüne sokarsam daha iyi bir bilgisayara ihtiyacımın olduğunu anlarlar diye düşünüyorum. Yeni bilgisayar aldığımda da daha profesyonel olarak yapmak istiyorum bu işi.

Heath Ledger

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,464
İsim
Heath Ledger
Ben yazılıma başlarken senden daha kötü bilgisayarım vardı. Öğrenme işini telefondan yaptım. (şuan kime sorsan yanlış bir davranış ancak ben bir yerden başlamak istiyordum ve başladım.) Sen de başla bir yerden, devamı gelir

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Teşekkür ederim.
Ailem bilgisayarı oyuncak olarak görüyor yeni bir bilgisayar istediğimde fiyatları gördükten sonra, sen oyun oynayacaksın diye o kadar para veremeyiz, diyolar.
Yazılım, kodlama da zaten hayalim ama laptop yüzünden hiç başlayasım gelmiyordu. Bu işe ucundan başlarsam ve meyvesini gördükten sonra ailemin gözüne sokarsam daha iyi bir bilgisayara ihtiyacımın olduğunu anlarlar diye düşünüyorum. Yeni bilgisayar aldığımda da daha profesyonel olarak yapmak istiyorum bu işi.
Aylık 3000 dolar maaşı olan mesleğin gerektirdiği yazılım dilini öğrenmek için lazım de. 3000 dolardan sonrasını dinlemelerine gerek de kalmaz zaten.

Berke Fitness

80+ Bronze
Henüz 9. Sınıfım ve biraz boş zamanım kalıyor bu boş zamanlarimi değerlendirmek için yazılım, kodlama öğrenmek istiyorum. Bu işlere ilgim var ileride de bu yönde ilerlemek istiyorum fakat nasıl başlayabilirim hiç bir fikrim yok. Laptopum Hometech Alfa 700c: hd500 1gb ekran kartı, 1.1ghz n3350 Intel işlemci, 3gb ram var. Bu laptop iş görür mü onu da bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Sıfırdan başlayacağım anladığınız gibi :/
Bence bu yasta otur matematik calis kodlamayi her turlu ogrenirsin ilerde

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Google diye bir şey var. Ben hep orada araştırırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu @Hesef kim ya? Okuma yazması olmadığı için fikir yazamıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,286
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
Google diye bir şey var. Ben hep orada araştırırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu @Hesef kim ya? Okuma yazması olmadığı için fikir yazamıyor olabilir mi?
Yok hocam senin gibi konuşmak için konuşmuyorum. Google'ı bilmeyen mi var doğru ve yararlı bilgiyi bulmak sıkıntı arkadaşta onu soruyor.
Teşekkür ederim.
Bi Dehşet hocamın yazısına bakın birde sizin
:D
Hayır birde kim ya demişsin benden az mesajın var sen kimsin? Ben senin gibi boş boşta kasmıyorum mesajları :D :D :D

DeH$et

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Kaan Katırcı
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı.
Discord
KaanKa#3296
Yok hocam senin gibi konuşmak için konuşmuyorum. Google'ı bilmeyen mi var doğru ve yararlı bilgiyi bulmak sıkıntı arkadaşta onu soruyor.
Burada sonuna kadar haklısınız fakat.
Hayır birde kim ya demişsin benden az mesajın var sen kimsin?
Burası için aynısını diyemicem. Siz seviyenizi düşürmeyin boş verin. Mesela ben cevap bile vermedim :D

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Önce araştırır genel bilgi edinirsin. Ve sonra kendin karar verirsin. Buradan alacağın yanıtlar zaten belli. Her konuda yazdıkları otomatik cevaplar.
Ben sana kısaca hepsini yazıvereyim de, boşuna vakit harcama.
Python öğren.
C# öğren.
C++ öğren.
Javascrlpt öğren.
Önce HTML ve CSS öğren ve sonra bla bla bla...
Java öğren.
Önce C öğren ve sonra bla bla bla...

Yagiz20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
YağızEfe
Kanki bende 10. sınıfım benimde merakım var ailen gene gözüne sokmana rağmen bilgisayar almassa harçlıklarını kenara atmanı tavsiye ederim ve senin yerinde olsam kodlamaya okulum hangi programı gösteriyorsa o programdan ilerlemen

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,602
Üyeler
140,671
Son üye
ardah
Top Bottom