Neler Yeni

Rehber Kolayca Modem WIFI Hızı ve Çekim Gücü Arttırma Yöntemi !

.RBO.

80+ Silver
Öncelikle kablosuz destekli bir windows cihaz bulun. Örneğin laptop.
Microsoft store üzerinden WIFI Analyzer uygulamasını indiriyoruz.
İyileştirmek istediğimiz modeme bağlanıyoruz.
Uygulamada ilk olarak wifi bilgilerinizin olduğu bir sayfa açılacak. üstteki menüden bir yanındakini seçiyoruz.
O sırada oluşması gereken ekran:
Alıntıyı görüntüle
Burada ağınızın üstünde çizgiler olacaktır. çizgiler olan sizin bağlı olduğunuz ağ.
detaya girmek istemiyorum. sizin ağınızın olduğu tepenin tam ortasından aşağı inen hayali bir çizgi oluşturun. o çizginin en altındaki sayı sizin seçili olan kanalınızdır.
Eğer sizin kullandığınız kanalda sizden başka bir ağ varsa en boş olan ağı seçin.
mesela bu görselde en boş yer 12 numaralı kanalın olduğu yer. bu durumda en boş olan kanal hangisi ise onu seçin.
seçmek için modem arayüzüne girin.
bu rehbere bakarak arayüze girebilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
girdiğinizde kablosuz ayarlarından temel ayarlara gelin. orada böyle bir yer göreceksiniz. burada kanalı o en boş olan kanala ayarlayın ve kaydedin.
modemin sadece kablosuz özelliği birkaç saniyeliğine devre dışı kalacak.
eğer kendiniz bir kanal seçimi yaparsanız internet yavaşlamış gibi hissedebilirsiniz. o yüzden şöyle yapmanızı öneririm.
kanal seçmeden otoya alarak o bahsettiğimiz boş kanala gelene kadar kaydet diyin. boş kanala geldiğinde ise kaydet yapmayı bırakın kalsın. bu sayede hep o kanal üzerinde çalışacak.
mesela benim wifi kapsama alanımda kanal 3 kullanan sadece 1 kişi vardı o da beni etkilemiyordu. ben de bu yöntemle kanal 3e ayarladım ve artık alt komşumun interneti benimkinden daha iyi çekmiyor.
bilgi: dBm değeri ne kadar düşük o kadar iyi arkadaşlar.
bu arada uygulamanın alt kısmından 5GHz bandında hizmet veren cihazlara da bakın eğer yoksa veya çok çok azsa 5GHz modem alıp yüksek ve kaliteli wifi'ın keyfini çıkartın derim. benim binamda sadece 1 kişi var o da beni etkilemiyor. ben de mutlaka 5GHz bir modem alacağım.

not: dBm ne kadar düşük o kadar iyi ama üstteki tabloda sizin ağınız ne kadar yüksekte o kadar iyi.
Güzel rehber

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
1617797961569.png
ne yapıcam şimdi? Öneri KL sürekli değişiyor

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Ethernet olmuyor mu ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Bazı ağlar kanal değiştirdikçe önerilen kanalın değişmesi normal.
Tavsiyem 3 veya 13 numaralı kanala geçmeniz.

Wifi için yapılan bişeyi ethernet ile nasıl yapabilirsin ki :D
1617798616382.png
Keenetic omni dsl var nasıl gircem buraya

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Alıntıyı görüntüle Keenetic omni dsl var nasıl gircem buraya

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Modemle aramda 1 oda var sıkıntı olur mu?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Modemle aramda 1 oda var sıkıntı olur mu?
Keenetic varsa attığım konudaki modem arayüzünden boş kanal bulma yöntemi ile yapmanız daha iyi olur.
Daha doğru bir sonuca ulaşırsınız.

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,826
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Keenetic varsa attığım konudaki modem arayüzünden boş kanal bulma yöntemi ile yapmanız daha iyi olur.
Daha doğru bir sonuca ulaşırsınız.
Onu yaptım ve 3 yapıcam konuya modemin yanında olun yazmışsınız ama arada 1 oda var

alex jensen

80+ Silver
b
Öncelikle kablosuz destekli bir windows cihaz bulun. Örneğin laptop.
Microsoft store üzerinden WIFI Analyzer uygulamasını indiriyoruz.
İyileştirmek istediğimiz modeme bağlanıyoruz.
Uygulamada ilk olarak wifi bilgilerinizin olduğu bir sayfa açılacak. üstteki menüden bir yanındakini seçiyoruz.
O sırada oluşması gereken ekran:
Alıntıyı görüntüle
Burada ağınızın üstünde çizgiler olacaktır. çizgiler olan sizin bağlı olduğunuz ağ.
detaya girmek istemiyorum. sizin ağınızın olduğu tepenin tam ortasından aşağı inen hayali bir çizgi oluşturun. o çizginin en altındaki sayı sizin seçili olan kanalınızdır.
Eğer sizin kullandığınız kanalda sizden başka bir ağ varsa en boş olan ağı seçin.
mesela bu görselde en boş yer 12 numaralı kanalın olduğu yer. bu durumda en boş olan kanal hangisi ise onu seçin.
seçmek için modem arayüzüne girin.
bu rehbere bakarak arayüze girebilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
girdiğinizde kablosuz ayarlarından temel ayarlara gelin. orada böyle bir yer göreceksiniz. burada kanalı o en boş olan kanala ayarlayın ve kaydedin.
modemin sadece kablosuz özelliği birkaç saniyeliğine devre dışı kalacak.
eğer kendiniz bir kanal seçimi yaparsanız internet yavaşlamış gibi hissedebilirsiniz. o yüzden şöyle yapmanızı öneririm.
kanal seçmeden otoya alarak o bahsettiğimiz boş kanala gelene kadar kaydet diyin. boş kanala geldiğinde ise kaydet yapmayı bırakın kalsın. bu sayede hep o kanal üzerinde çalışacak.
mesela benim wifi kapsama alanımda kanal 3 kullanan sadece 1 kişi vardı o da beni etkilemiyordu. ben de bu yöntemle kanal 3e ayarladım ve artık alt komşumun interneti benimkinden daha iyi çekmiyor.
bilgi: dBm değeri ne kadar düşük o kadar iyi arkadaşlar.
bu arada uygulamanın alt kısmından 5GHz bandında hizmet veren cihazlara da bakın eğer yoksa veya çok çok azsa 5GHz modem alıp yüksek ve kaliteli wifi'ın keyfini çıkartın derim. benim binamda sadece 1 kişi var o da beni etkilemiyor. ben de mutlaka 5GHz bir modem alacağım.

not: dBm ne kadar düşük o kadar iyi ama üstteki tabloda sizin ağınız ne kadar yüksekte o kadar iyi.
benim internet sürekli letgo donanım arşivi forumda falan proxy hatası veriyor mobil veriden girebiliyorum napmam lazım

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Onu yaptım ve 3 yapıcam konuya modemin yanında olun yazmışsınız ama arada 1 oda var
Modem arayüzündeki Kablosuz Servis sağlayıcı kısmından yaptığınızda modemin kendi antenlerinden ölçüm oluyor oda fln onlar etkilenmez konudakileri uygulayın yeter.
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim internet sürekli letgo donanım arşivi forumda falan proxy hatası veriyor mobil veriden girebiliyorum napmam lazım
DNS Değiştirmeyi deneyin.

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
konu güncelmi yoksa artık işe yaramıyormu

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,905
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler