Neler Yeni

Kol'u diğer günlerden aynı şekilde yapabilirmiyim?

Dark Date

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Efe
8 Aydır düzenli olarak gym'e gidiyorum ve belirli bir kas kütlesi ve estetiklik kazandım. Fazla uzatmadan şu anda bulk'tayım ve bir süredir sırt ve göğüs günlerini çok ağır atıyorum. Sırt gününden çıktığında girdiğim ön kolda performansım ve gücüm kalmıyor. Antrenman programım Göğüs Triceps, Omuz Trapez, Sırt Biceps, Bacak, Şeklinde. Göğüs'te ve Sırt'da 6 hareket yapıyorum. Programda Göğüs'ü ve Sırt'ı tek girip Kol'u ayrı bir güne koysam sorun olurmu? Olmayacaksa hangi günlerin arasına koyayım?

Talha_

80+
Göğüs hareketlerinde triceps ve sırt hareketlerinde biceps hatrı sayılır miktarda çalıştığı için kolda zorlanman çok normal. Kolu ayrı gün yapmaktan ziyade o günlerdeki kol hareketlerinde daha az setli daha yüksek aktivasyonlu hareketler yapmanı öneririm.

Farklı bir yaklaşım ise dönemsel olarak göğüs-sırt ve triceps-biceps ağırlıklı gitmen.

Daha farklı ve mantıksal bir yaklaşım ise göğüs ve sırt hareketlerini azaltman. 6 hareket çok fazla. Gerçekten çok fazla yani. Bu hareketleri 3x12 gibi bir set planı ile yaptığını düşünürsek 36x6 yapıyor. Göğüs ve sırt volume u gereksiz fazla hocam. Aktivasyonu daha az olan hareketleri çıkarıp yerine muadil kol hareketi koyabilirsin.

Dark Date

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Göğüs hareketlerinde triceps ve sırt hareketlerinde biceps hatrı sayılır miktarda çalıştığı için kolda zorlanman çok normal. Kolu ayrı gün yapmaktan ziyade o günlerdeki kol hareketlerinde daha az setli daha yüksek aktivasyonlu hareketler yapmanı öneririm.

Farklı bir yaklaşım ise dönemsel olarak göğüs-sırt ve triceps-biceps ağırlıklı gitmen.

Daha farklı ve mantıksal bir yaklaşım ise göğüs ve sırt hareketlerini azaltman. 6 hareket çok fazla. Gerçekten çok fazla yani. Bu hareketleri 3x12 gibi bir set planı ile yaptığını düşünürsek 36x6 yapıyor. Göğüs ve sırt volume u gereksiz fazla hocam. Aktivasyonu daha az olan hareketleri çıkarıp yerine muadil kol hareketi koyabilirsin.
Göğüs ve sırt konusunda herkes farklı bir şey dediği için çok kafam karışmıştı. 4'er setlerden en az 5 hareket yapmam gerektiğini söylediler. Ama şunu söyliyebilirim göğüs ve sırt antrenmanımdan çok fazla verim alıyorum. Triceps atabilecek kadar gücüm kalıyor ama sırt sonrası bicepse zerre gücüm kalmıyor. Dediğinize göre 4'er hareket yetermi hocam?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,833
Üyeler
154,473
Son üye
emircnll
Top Bottom