Neler Yeni

Korsan oyun sizce gerçekten günah mı tartışalım

Ya kardeşim hangi foruma girsem şu saçma konu var. Kardeşim parası olan adam alsın oynasın olmayan adam ne yapacak tabi ki de korsana yönelecek. Yukarıda da bir arkadaş yazmış oyunlar 50-100 tl arası oldu da biz mi almadık. Bende korsan oynamak istemiyorum ama ne yapalım mecburuz. Technopat de bu konu çok büyük tartışılıyor özellikle. Korsan oyun oynayanlara veya korsan oyun hakkında bir soru soran olduğun da vatan haini muamelesi yapma derecesine geliyorlar. Cidden gereksiz bir tartışma konusu.

mifdal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Elvan kocer
Ya kardeşim hangi foruma girsem şu saçma konu var. Kardeşim parası olan adam alsın oynasın olmayan adam ne yapacak tabi ki de korsana yönelecek. Yukarıda da bir arkadaş yazmış oyunlar 50-100 TL arası oldu da biz mi almadık. Bende korsan oynamak istemiyorum ama ne yapalım mecburuz. Technopat de bu konu çok büyük tartışılıyor özellikle. Korsan oyun oynayanlara veya korsan oyun hakkında bir soru soran olduğun da vatan haini muamelesi yapma derecesine geliyorlar. Cidden gereksiz bir tartışma konusu.
E günah mı soru o ben tartışalım konuşalım diye açtım

mifdal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
174
İsim
Elvan kocer
Değil kardeş değil. Ayrıca kime göre günah kime göre değil. Herkes müslüman değil.
Hocam sen kendine göre günah mı değil mi nasıl belirlicen ve hocam zaten günah dinimizde var her dinde yok zaten kendimiz arasında fikir alışverişinde bulunalım diye açtım

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,933
İsim
uwu
işlediğimiz onca günah varken buna mı takılıyorsun..

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Günahtır. Hatta büyük günahta diyebiliriz. Çünkü kul hakkına giriyor.

The Semih

80+ Silver
Ayrıca orijinal olarak oyun oynarsan, daha düşük fps alıyorsun.
Saçmalık, Korsan oyunlarda oyunun ilk versiyonu kırılıyor genelde ve onu oynuyorlar, Orijnal oyun 150 patch alıyor her şekilde orjinal daha iyidir sadece FPS olarak bakmayın olaya,

Korsan update takip edecek kadar kafayı tırlattıysan o başka ozaman şartlar %90 eşitleniyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
olumc re
Saçmalık, Korsan oyunlarda oyunun ilk versiyonu kırılıyor genelde ve onu oynuyorlar, Orijnal oyun 150 patch alıyor her şekilde orjinal daha iyidir sadece FPS olarak bakmayın olaya,

Korsan update takip edecek kadar kafayı tırlattıysan o başka ozaman şartlar %90 eşitleniyor.
Aslında takip edilebilir. Orijinal oyunlara gelen iyileştirmeler korsan oyunda da çalışır. Kafayı tırlatacak bir durum yok bunda yani.

Korsan oyun oynarken, arkada 3-4 istemci çalışmıyor ve performans düşüren korumalar yok (örnek denuvo koruması). Ondan FPS artışı oluyor.

The Semih

80+ Silver
Aslında takip edilebilir. Orijinal oyunlara gelen iyileştirmeler korsan oyunda da çalışır. Kafayı tırlatacak bir durum yok bunda yani.

Korsan oyun oynarken, arkada 3-4 istemci çalışmıyor ve performans düşüren korumalar yok (örnek denuvo koruması). Ondan FPS artışı oluyor.
Biliyorum, fakat korsan update veren siteler çok az ve haftalar sonra paylaşıyor, sürekli oyunu silip kuruyorsun güncel oynamak için buda oyuncuya eziyettir.

Oyunlara 1K vermek banada absürt geliyo.

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
olumc re
Biliyorum, fakat korsan update veren siteler çok az ve haftalar sonra paylaşıyor, sürekli oyunu silip kuruyorsun güncel oynamak için buda oyuncuya eziyettir.

Oyunlara 1K vermek banada absürt geliyo.
Anında paylaşıyor ve sadece patch ediyorsun. Bir site var, öyle yapıyorum ben. İsteyen takip eder isteyen etmez. Ben genelde takip etmiyorum. Sevdiğim oyun çıkarsa yada ilgi çekici olan, indirip oynuyorum. Örnek Prince of Persia'nın yeni oyunu çıktı, oynuyorum bilgisayarda.

Emsal

80+ Silver
Tam olarak helal günah kısımlarını fıkıh sitelerinde var araştırabilirsin ancak bir oyun üretip onu istediğin fiyata ve sınırsız miktarda çaba harcamadan tekrar üretip pazarlamak da ne kadar helal onun da araştırılması lazım ki onunla ilgili de cevaplar vardır fıkıh kitab ve sitelerinde

Ekmel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ekmel Akkurt
İmamim: evet caiz değildir denilebilir sebebi zorunlu olmadıkça birisinin emek vererek yaptığı şeyi çalmak günah.ve insanın oyun oynamak gibi bir zorunluluğu yok. (Senin için söylemiyorum) uyguna verdilerde biz mi almadık gibi saçma sapan cümleleri artık bırakalım kime göre neye göre uygunun hesabı yapılacak şirket bir fiyat belirler ister alırsın ister almazsın alamadığın için hırsıza para verip çalınan ürünü almak ne kadar doğru sizce? ayrıca helal bir şeye haram demek,haram bir şeye helal demek insanı dinden çıkarır! lütfen işi ehline bırakın.
Bu arada malesef işim ve sınavlar gereği ara sıra katılmak dışında pek aktif değilim,yani cevap veren biri olurda geri dönüş yapmazsam bu o kişinin haklı olduğu ve benim cevap veremediğim algısını oluşturmasın lütfen.
Yine ve herşeye rağmen her zaman araştırmak,bilgiyi kaynağından almak ve okumak insana fayda verir

İmamim: evet caiz değildir denilebilir sebebi zorunlu olmadıkça birisinin emek vererek yaptığı şeyi çalmak günah.ve insanın oyun oynamak gibi bir zorunluluğu yok. (Senin için söylemiyorum) uyguna verdilerde biz mi almadık gibi saçma sapan cümleleri artık bırakalım kime göre neye göre uygunun hesabı yapılacak şirket bir fiyat belirler ister alırsın ister almazsın alamadığın için hırsıza para verip çalınan ürünü almak ne kadar doğru sizce? ayrıca helal bir şeye haram demek,haram bir şeye helal demek insanı dinden çıkarır! lütfen işi ehline bırakın.
Bu arada malesef işim ve sınavlar gereği ara sıra katılmak dışında pek aktif değilim,yani cevap veren biri olurda geri dönüş yapmazsam bu o kişinin haklı olduğu ve benim cevap veremediğim algısını oluşturmasın lütfen.
Yine ve herşeye rağmen her zaman araştırmak,bilgiyi kaynağından almak ve okumak insana fayda verir
İmam bey bakın herkes müslüman değil ve inanmıyor. Yorumunuzu doğru bir şekilde yapınız. Siz dinen günah olduğunu söylüyorsunuz peki inanmayan adam ? Bu adama korsan oyun oynama günah diyebilir misin ? Veya şöyle diyebilir miyiz neden oyunlar bizim ülkemiz de bu kadar pahalı sebebi ve buna sebep olanlar kimler ? Steam oyun plartformu neden Türkiye de dolar kuruna geçti sizce ? Peki şimdi soruyu toparlayıp tekrar soruyorum. Ekonominin bu derece kötüleşmesi ve buna bağlı olarak dolar euro kurunun artması ve yine buna bağlı olarak fiyatların bu derece yükselmesi, demek birilerinin kul hakkı yediğinin göstergesi demek değil midir ? Peki bu durumda bizler korsan oyun oynamak zorunda kalıyorsak bu duruma bizi ya da bizleri iten bir şey var. Siz maalesef henüz işin ehli değilsiniz. İşin ehli olmuş olsaydınız yapılan yorumları yargılamak yerine en baştan neden millet korsan oyun oynar, bunun yapılma sebebi ve yapmaya iten şey nedir diye açıklama yapardınız. Lütfen öncelikle biraz bu konu hakkında araştırma yapın ki sadece konuyu dini yönden konuşmak yerine sebep sonuç ilişkisi şeklinde açıklayın.

EDİT:
1705493934416.png

Bu arada sayın hocam yurt dışından vergisiz kaçak telefon almak çok büyük günahtır ve devlete zarar vermektir. Bilginiz olsun.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,846
Üyeler
155,485
Son üye
ankasoft
Top Bottom