Neler Yeni

Korsan'a Destek Verilmemesi Hakkında Olan Kuralın Geliştirilmesi

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,061
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Tepki ile alakası yok, korsan destek forumlarına benzemeye başladı. Korsan kullanmıyorum ama aşırı anti bir tutum sergilemiyorum.
Bu forumun konsepti bana daha çok teknoloji ile ilgili her şey olan bir forum gibi geliyor o yüzden şahsen ben bir sıkıntı göremiyorum.

Sıpekular

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
İbrahim
Bence link atmazsa bir sıkıntı yok.

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
Buyrun, en yakın rakiplerinin kuralları;
Screenshot_20210531-093327_Chrome.png

Screenshot_20210531-093245_Brave.png

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Arkadaşlarımda olduğu sürece Torrent el sürmiyorum. Netflix de var ayda yılda bir loki,falcon and winter,soldier ve wandavision için gerekli oluyor :D

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Böyle bir yasağın gelmesi manasız .Olan bir şeye göz yummaktan öteye gidemez.
Benim korsana bakışım herkesin bildiği üzere çok ileri seviye olumsuz ama ülkede değil korsan oyun indirmek, kullandığı TV yayınından tut, dinlediği müziğe kadar korsan olan insanlar var.Bu insanların açtığı konuları yok sayarsak bilgilendirip korsan yolundan uzaklaştırmak yerine daha çok korsana yöneltmiş oluruz.

Oyun meselesine gelirsek bir insan zaten o oyunu bedava olarak indirmeyi kafaya koyarsa sen onu buradaki yasaklamalar ile yıldıramazsın.En azından buraya sormaya geldiğinde korsan yazılımların emek bakımından etik olmadığını ve güvenlik açığı oluşturduğunu duyuyor.
Bu şekilde kararı değişebiliyor ve korsana yönelmekten belki de vazgeçiyor.

Bu bakımdan zaten link atmak veya açık olarak yol göstermek yönetim tarafından yasaklanmış .Daha ötesini yasaklamak bir sonuç getirmeyecektir korsan kullanımına etkisi bakımından .

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Korsan hakkında yardım istemek ve yardım isteyen kişiye yardım etmek bence kural dışı olmamalı ama diğer konuda kesinlikle katılıyorum. Korsana yönlendirmiş ya da link atmış, ne farkı var?

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Böyle bir yasağın gelmesi manasız .Olan bir şeye göz yummaktan öteye gidemez.
Benim korsana bakışım herkesin bildiği üzere çok ileri seviye olumsuz ama ülkede değil korsan oyun indirmek, kullandığı TV yayınından tut, dinlediği müziğe kadar korsan olan insanlar var.Bu insanların açtığı konuları yok sayarsak bilgilendirip korsan yolundan uzaklaştırmak yerine daha çok korsana yöneltmiş oluruz.

Oyun meselesine gelirsek bir insan zaten o oyunu bedava olarak indirmeyi kafaya koyarsa sen onu buradaki yasaklamalar ile yıldıramazsın.En azından buraya sormaya geldiğinde korsan yazılımların emek bakımından etik olmadığını ve güvenlik açığı oluşturduğunu duyuyor.
Bu şekilde kararı değişebiliyor ve korsana yönelmekten belki de vazgeçiyor.

Bu bakımdan zaten link atmak veya açık olarak yol göstermek yönetim tarafından yasaklanmış .Daha ötesini yasaklamak bir sonuç getirmeyecektir korsan kullanımına etkisi bakımından .
En azından Orjinal kullanan insanlara hakaret edilmemesi eklense güzel olurdu.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
En azından Orjinal kullanan insanlara hakaret edilmemesi eklense güzel olurdu.
Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok konu ne olursa olsun.Hakaret her zaman uyarı sebebi.Rapor sistemine bildirim yapın zaten gerekli uyarı verilir.
Öyleyse link paylaşımının yasak olması da manasız, böyle olacağına hiç olmasın daha iyi.
Link paylaşımının yasak olduğu çok net olarak açıklanmış durumda kurallarda.

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok konu ne olursa olsun.Hakaret her zaman uyarı sebebi.Rapor sistemine bildirim yapın zaten gerekli uyarı verilir.

Link paylaşımının yasak olduğu çok net olarak açıklanmış durumda kurallarda.
Bakın bu bir hile forumu,
Screenshot_20210531-095039_Brave.jpg

Normalde serbest olur bu tip yerlerde ama orada bile önerisi ve talebi yasak. Link olsun yada olmasın.

Üye kaybetmemek için yapılan bir hareketse gerçekten hoş değil. İnsanları sıkmayan bir forum, anladım ama bu kadar da serbest bırakmak biraz garip.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bakın bu bir hile forumu,
Alıntıyı görüntüle
Normalde serbest olur bu tip yerlerde ama orada bile önerisi ve talebi yasak. Link olsun yada olmasın.

Üye kaybetmemek için yapılan bir hareketse gerçekten hoş değil. İnsanları sıkmayan bir forum, anladım ama bu kadar da serbest bırakmak biraz garip.
Diğer forumlar yapıyor diye burda'da olması şart değil! insanları aşırı boğan kurallara gerek yok ve öneri isteyen birisine'De yardım etmenin bir zararı'da yok kimse burda al korsan kullan korsana tam destek demiyor ama yeri geliyor ben bir yer biliyorum ordan indirebilirsin diyorum'ki bunu yaparken bile özel'Den yazıyorum ama satın alma imkanı varsa'da boşver crack'i git satın al diyorum açık bir şekilde yönlendirici link paylaşılmadığı süre bir sıkıntı görmüyorum.

Top Bottom