Neler Yeni

Ktm Duke 125 alınır mı?

bozkan

80+ Bronze
Donanım olarak haklı olabilirsiniz fakat parça kalitesi konusunda tam olarak katıldığım söylenemez, yakın çevremde KTM DUKE 125 kullanan iki arkadaşım da peşpeşe olarak 2 kere subap kırdılar dolayısıyla piston silindir vs. masrafına düştüler.
Kendim kullanana dek KTM bazında önyargım bulunacaktır.
15bin kmde subap ayarını yaptırdılar mı Hocam serviste? kaç kmde gerçekleşti olay? ayrıca ktm stunt motoru diye tekere abanıyor muydu arkadaşlarınız... Yamaha grubunda da mesela yağ pompası kroniği var. 10-15bin kmde bir değiştirmezseniz suya yağ karıştırıyor neredeyse firesiz... Bilmeyenin başını yakar yine... 250cc honda grubu da krank kırmasıyla meşhur... Sıkıntısız motor yok maalesef bu segmentlerde. bir yere verince bir yerden kısıyorlar fiyatı rekabetçi tutabilmek adına. parça fiyatları avantajı da yok japonlarda artık. honda crf 250'nin ön amörtisörü 60bin TL olmuş.

KTM'nin beğenmediğim yanları da var elbette. mesela şasedeki portakal kabuğu görünümü hiç yakışmıyor. şase boyasına 390 ve altı modellerde dikkat edilmesi gerekiyor.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
15bin kmde subap ayarını yaptırdılar mı Hocam serviste? kaç kmde gerçekleşti olay? ayrıca ktm stunt motoru diye tekere abanıyor muydu arkadaşlarınız... Yamaha grubunda da mesela yağ pompası kroniği var. 10-15bin kmde bir değiştirmezseniz suya yağ karıştırıyor neredeyse firesiz... Bilmeyenin başını yakar yine... 250cc honda grubu da krank kırmasıyla meşhur... Sıkıntısız motor yok maalesef bu segmentlerde. bir yere verince bir yerden kısıyorlar fiyatı rekabetçi tutabilmek adına. parça fiyatları avantajı da yok japonlarda artık. honda crf 250'nin ön amörtisörü 60bin TL olmuş.

KTM'nin beğenmediğim yanları da var elbette. mesela şasedeki portakal kabuğu görünümü hiç yakışmıyor. şase boyasına 390 ve altı modellerde dikkat edilmesi gerekiyor.
İki motorda henüz 10 bine gelmemişti ve bakımları 2 2.5K KM aralığında beraber yaptırıyorduk.
Biraz hırpalıyorlardı evet ama normaldi bence, biri yokuş aşağı yığdırırken yedi biri düz yolda.

Son düzenleme:

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,651
İsim
Deniz Efe

Golf 4 R32

80+ Silver
A1 ehliyetle kullanabileceğim motor bakıyorum bütçede sorun yok 200-250k baktığımda bu gözüme hoş geldi arada 200-300km vs yolda yapılacak
efsane motor ben öneririm
tasarımını beğenirsen 125rc modeline de bakabilirsin

sanjikun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Abdurrahim Sekitmez
japon diyorum baska birsey demiyorum tarza cok takilma naked racing scooter hepsi olur. şekil işi geçici seni servis ve yedek parca konusunda uzmeyecek olan bir marka model seç honda pcx veya suzuki 125cc olan model gibi

bilall2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Bilal Balık
Kardeşim belki hevesini kıracağım belki sacma gelecek ama bütçen varsa en kötü git symbol al eski kasa yinede motor kullanma sayısızca kendimden kaynatlı olmayan kazam var senin dikkatli olman yetmiyor yerinde olsam motora heves etmem hevesin var isede pcx nmax tarzı birsey al viteslinin tadı başka onada eyvallah ama kaza riski cok güzel bir abi tavsiyesi

Lanelzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Efe Basar
Kardeşim belki hevesini kıracağım belki sacma gelecek ama bütçen varsa en kötü git symbol al eski kasa yinede motor kullanma sayısızca kendimden kaynatlı olmayan kazam var senin dikkatli olman yetmiyor yerinde olsam motora heves etmem hevesin var isede pcx nmax tarzı birsey al viteslinin tadı başka onada eyvallah ama kaza riski cok güzel bir abi tavsiyesi
zaten küçük yaştan beri kullanıyorum ehliyetide 16da alıcam 125cc de 10-12k km vardır araba ehliyetine daha var

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,035
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Top Bottom