Neler Yeni

Kulaklıktan gelen insan sesleri bir anda kesiliyor [Uzunca anlattım)

Öncelikle merhaba, yaklaşık 10 aydır Rampage marka bir oyuncu kulaklığı kullanıyordum. "Behringer UMC22" ses kartı kullanıyorum, bu ses kartının output çıkışına çivi jak aparatı kullanarak bu kulaklığı takıyordum ve sesi bilgisayardan bu şekilde alıyordum. 1 ay öncesine kadar bu kulaklık artık kullanamayacağım sorunlar ortaya çıkarttı. Yaşadığım olayı kısaca anlatmak isterim;

Örneğin bir müzik dinliyorsunuz, müziğin alt yapı müziği devam ederken söyleyen kişinin sesi bir anda kayboluyor. Derinleşiyor da diyebilirim, hafif hafif onun sesi alttan geliyor ama genel olarak ses bir anda
derinleşiyor. Bu sorun sürekli devam ediyor, 2-3 saniye aralıklarla tekrar ediyor. Görselde olan aparat kulaklığın kendi kablosuyla birlikte geliyor fakat kafanızda canlanır diye düşündüğüm için görseli buraya bıraktım.
Bu görseldeki aparatı kablonun kendisi gibi düşünün, yani ek bir aparat yok. Kablonun kendisi böyle, kendiliğinden ayırmışlar kabloları. Bu kabloların ayrıldığı yerde bir sorun olabileceğini düşündüm ilk başta. Rampage kulaklıkta böyle olduğunu düşünüyorum. Yeni bir kulaklık aldım idareten, o kulaklığın içerisinden bu görseldeki aparattan çıktı. O kulaklığı ses kartıma aparat ile birlikte bağladığımda aynı sorunu yaşadım bugün.
( İdareten aldığım kulaklığı alalı 1 hafta oldu. )

Sorun : Kulaklıktan gelen insan seslerinin bir anda derinleşmesi, kaybolması, müzikte çalan melodinin devam ederken söyleyenin sesinin gitmesi...

Sorunun neden kaynaklandığı (Benim düşüncem) : Bu kablonun uç kısmına yakın yerdeki "kulaklık çıkışı, mikrofon çıkışı, usb" ayrımının olduğu yerde bir sıkıntı-bozulma olduğu yönünde.

Size sormak istediğim;
İki kulaklıkta da aparat ile bağladığımda aynı sorunu yaşıyorum, bahsettiğim gibi rampage kulaklıkta zaten aparat yok. Kabloyu yaparken ayırmışlar mikrofon-kulaklık-usb kablolarını. Sonuç olarak ikisininde kullanımında ses bir anda derinleşiyor ve çok rahatsız ediyor. Arkadaşların seslerini duyamaz hale geldim, dinlediğim müziği duyamaz haldeyim. Oyunları anlatmıyorum bile, ses gelmiyor :D
Sorun sizce düşündüğüm gibi kulaklıkların kablo dağıtımı olan bölümünde mi? Ses kartında mı, eğer ses kartındaysa nasıl bir sorun olabilir? Bilgisayarda mı sorun var?

1729888850446.png

Top Bottom