Neler Yeni

Kule tipi soğutucu almak mı? Custom sıvı soğutma yapmak mı?

Railof

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan Semih ERTÜRK
Arkadaşlar iyi günler, belki farklı konularda denk gelmişsinizdir. 2 yıl gibi bir süre içerisinde zamanla Aliexpress, letgo ve sahibinden gibi sitelerden sıfır ya da temiz ikinci el ürünleri toplayarak radyatör, pompa, su tankı, cpu bloğu, fırfır, borular ve bağlantı aparatlarıyla yani custom cpu sıvı soğutma için ne gerekiyorsa herşeyi alarak tahmini olarak 1K para vererek custom sıvı soğutma yaptık, bir tek GPU bloğu yok. Bu sistemi dayım için yaptık.
Şimdi ben haziran ayında kendime yeni bir pc aldım, imzamda özelliklerini görebilirsiniz. Cpu için stok soğutucu kullanıyorum ve max 75 dereceleri görüyorum (Kasa full fan dolu). T6 ultra alma gibi bir planım var ama dayıma topladığımız sistemde fazlasıyla artan malzeme oldu borular vb. ürünler. Kendisi bana, herhangi bir soğutucu alıp paranı harcama, aliexpress den falan cpu bloğu, radyatör falan alıp en minimalist bir custom sıvı soğutma yaparız dedi. Tabi hemen değil zamanla yapıcam bütçe çıkardıkça. Yapacağım sistem tamamen A-RGB ürünlerden olucak (Tabi eğer yapmaya karar verirsem) ve tamamen upgrade edilebilir olucak GPU bloğu vb. upgrade ler.

Arada kaldığım için size sormak istedim, sizce T6 Ultra alıp sıvı soğutma işlerine hiç girişmiyim mi?
Yoksa zamanla aliexpressden ürünler alıp kenara koyarak, malzemeleri tamamlayınca custom sıvı soğutma sistemini kursammı? Tahmini olarak 1 yılımı alır.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
3600X için custom sıvı soğutmayla uğraşmazdım ben açıkcası, gereksiz olur.

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Şimdilik T6 Ultra işini görür ilerdede custom sıvı soğutma

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
Custom çok uğraştırıcı be vallahi değmez 3700x ve üzeri olas belki değer hem maaliyetli hemde masraflı 3600x e al iyi bir soğutucu yeterli olıur

Railof

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan Semih ERTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3600X için custom sıvı soğutmayla uğraşmazdım ben açıkcası, gereksiz olur.
3600x için değilki sadece, tüm sistemlerle uyumlu hale getirilebilir. İleride upgrade edersem yine kullanırım.
Custom sıvı soğutmanın özelliğide o zaten.

Şimdilik T6 Ultra işini görür ilerdede custom sıvı soğutma
T6 ultra alırsam custom sıvı soğutma işine hiç girişmem yazımda ondan bahsetmiştim.

Custom çok uğraştırıcı be vallahi değmez 3700x ve üzeri olas belki değer hem maaliyetli hemde masraflı 3600x e al iyi bir soğutucu yeterli olıur
Reis uğraştırıcı gibi gözüküyor ama pek birşeyi yok. Evet dediğiniz gibi maliyetli ve masraflı ama emeğine değiyor.

fotoğrafı var mı acaba?
Kurulum bitince konuya eklerim.

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
3600x için değilki sadece, tüm sistemlerle uyumlu hale getirilebilir. İleride upgrade edersem yine kullanırım.

T6 ultra alırsam custom sıvı soğutma işine hiç girişmem yazımda ondan bahsetmiştim.

Reis uğraştırıcı gibi gözüküyor ama pek birşeyi yok. Evet dediğiniz gibi maliyetli ve masraflı ama emeğine değiyor.

Custom sıvı sogutmayla uğraşana kadar zaten işlemcin patates olur

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak

hocam ilerde pgrade edince düşünmek bence daha mantıklı şuanda bence 3600x e değmez

Railof

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan Semih ERTÜRK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
t6 al geç 170 TL ye

uğraşma customla sızdırabilir randıman alablirsin vs vs vs
Mesaj otomatik birleştirildi:

t6 al geç 170 TL ye

uğraşma customla sızdırabilir randıman alablirsin vs vs vs
randıman alamazsın *

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
sonuç ne oldu

Railof

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
464
İsim
Batuhan Semih ERTÜRK
t6 Ultra aldım, custom sıvı soğutma parçalarınıda toplamaya başladım. @sami şahin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,809
Üyeler
138,413
Son üye
Hasankckrt
Top Bottom