Neler Yeni

Kule tipi soğutucular korkutuyor

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
Arkadaşlar merhaba, öncelikle yaşadığım macerayı anlatayım

Ryzen 7 serisinden bir işlemci aldım bunun serin çalışması için forumda soğutma önerileri aldım ve thermalright assasin 120 soğutucuyu aldım

Montajını yapma aşamasında ilk önce uzay montajla ve kolay olması açısından stok soğutucusuyla test ettim. her şey okey oldu sonra soğutucuyu söküp bizim thermalrighti taktım. Zaten kocaman bi soğutucu neyse.

Bunu taktıktan sonra işlemcinin ışığı hiç sönmedi. Stok soğutucu ile çalışan sistem bunu takınca çalışmamaya başladı. Çok fazla baskı yapıp işlemciye zarar verdi galiba. Daha doğrusu anakart vs çalışıyor ama işlemci ışığı sabit kalıyordu. Arızaladındığını düşünüp garantiye gönderdim. Onlarda arıza olduğunu onayladı ve yenisini gönderdiler sağolsunlar.

Şimdi bu işlemcim yine stok soğutucuyla çalıştı sistemi kurdum. Ama bu soğutucuyla renderda yüksek sıcaklıklara çıkacak belli

Ve bu büyük soğutuculardan korkma fobisi oluştu bende. Daha iyi stok soğutucu olan Wraith prism soğutucu montajına da baktım aynı şekilde kilidi sıkarken çok baskı yapıyor gibime geliyor. ( bendeki diğer stok soğutucu küçük olan)

Ben ne kullanıcam soğutucu olarak kule tip soğutuculardan korkmaya başladım. Sıvı soğutmaya sıcak bakmıyorum hava soğutma istiyorum ama montajı kolay çok büyük olmayan bir şey.
okuduğunuz için teşekkürler :)

Quick.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Mustafa Erbaş
Bir bilgisayarcıya veya teknosa gibi yerlere götürüp taktırabilirsiniz

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Arkadaşlar merhaba, öncelikle yaşadığım macerayı anlatayım

Ryzen 7 serisinden bir işlemci aldım bunun serin çalışması için forumda soğutma önerileri aldım ve thermalright assasin 120 soğutucuyu aldım

Montajını yapma aşamasında ilk önce uzay montajla ve kolay olması açısından stok soğutucusuyla test ettim. her şey okey oldu sonra soğutucuyu söküp bizim thermalrighti taktım. Zaten kocaman bi soğutucu neyse.

Bunu taktıktan sonra işlemcinin ışığı hiç sönmedi. Stok soğutucu ile çalışan sistem bunu takınca çalışmamaya başladı. Çok fazla baskı yapıp işlemciye zarar verdi galiba. Daha doğrusu anakart vs çalışıyor ama işlemci ışığı sabit kalıyordu. Arızaladındığını düşünüp garantiye gönderdim. Onlarda arıza olduğunu onayladı ve yenisini gönderdiler sağolsunlar.

Şimdi bu işlemcim yine stok soğutucuyla çalıştı sistemi kurdum. Ama bu soğutucuyla renderda yüksek sıcaklıklara çıkacak belli

Ve bu büyük soğutuculardan korkma fobisi oluştu bende. Wraith prism soğutucu montajına baktım aynı şekilde kilidi sıkarken çok baskı yapıyor gibime geldi.

Ben ne kullanıcam soğutucu olarak kule tip soğutuculardan korkmaya başladım. Sıvı soğutmaya sıcak bakmıyorum hava soğutma istiyorum ama montajı kolay çok büyük olmayan bir şey.
okuduğunuz için teşekkürler :)
korkucak bir şey yok binlerce kişi bu kurulumu yapıyor kullanıcı hatası olması rağmen yenisini yollamışlar abartıp gereksiz baskı uygulamışsın sakin sakin abartmadan yaparsan sıkıntı olmayacaktır yada bilgisiyarcıya götür

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani o soğutucuyu iade ettim mecbur. Ama vatandan gidip alsam onlar takar mı. Hazır sistem dışında Montaj konusunda yardımcı olmuyorlar diye okudum.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Yani o soğutucuyu iade ettim mecbur. Ama vatandan gidip alsam onlar takar mı. Hazır sistem dışında Montaj konusunda yardımcı olmuyorlar diye okudum.
vatandan alsan gidip takarlar herhangi bir bilgsiyarcı da takar

Top Bottom