Neler Yeni

Kullandığım kasa fanları yeterli midir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Anıl Yiğit
Arkadaşlar 3 yıl önce bir kasa topladım ve hala aynı kasayı ve fanlarını kullanıyorum ismi Dark Guardian.
Yakın zamanda işlemcimin soğutucusunu değiştirdim sıcaklık probleminden dolayı. Phantom spirit 120 SE aldım ve işlemci sıcaklığım nispeten iyi değerlere geldi en baba oyunda bile 75 dereceyi geçmiyor artık ekran kartıda iyi seviyelerde maksimum 65 dereceyi görüyor fakat 3 yıldır aynı fanları ve kasayı kullanıyorum. Kasa olarak bir sıkıntı yok hava alan bir kasa her tarafı mesh yapıda fakat fanların artık yeterli hava üflemediğini düşünüyorum elimi egzoz fanına koyunca çok hava vermiyor gibi geliyor anca elimi fanın dibine getirince hava çıkışını hissedebiliyorum. Sizce yeni fan almalı mıyım? Alacaksam kaç tane fan almalıyım? Ayrıca kasa fanı alırken nelere dikkat etmek gerek?

DARK 120mm Dual Ring RGB Fan (6pin baðlantý) DKCF122RGB şu anki mevcut olarak kullandığım fanlarım. Üç önde bir arkada olmak üzere toplam 4 fanım var.

İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 6750XT.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max.
Bellek: Team-t Force xtreem 4x8GB DDR4 3600MHz CL18.
PSU: NZXT C650 80+ Gold.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burhan Bey
Fanlara kolay kolay bir şey olmaz, boşuna masraf yapmayın bence. Elinizle hava akımını hissetmeniz zor olur, A4 veya ince bir peçete ile kontrol etmeyi deneyin. Ayrıca anakartınız ve fanlar destekliyorsa BIOSdan fan devri ayarı da yapabilirsiniz.

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
SEFA KAYA
hocam fanlar ses yapmıyorsa dursun
bende bi fan ses yapıyordu bundan aldım baya güzel hava çekiyor, beğendim

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Anıl Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanlara kolay kolay bir şey olmaz, boşuna masraf yapmayın bence. Elinizle hava akımını hissetmeniz zor olur, A4 veya ince bir peçete ile kontrol etmeyi deneyin. Ayrıca anakartınız ve fanlar destekliyorsa BIOSdan fan devri ayarı da yapabilirsiniz.
Denedim hocam A4 kağıdı yarıya kadar bükülüyor ama dibine kadar getirdiğimde. Maalesef BIOS üzerinden fanları göremiyorum kasanın kendi tuşunda ayarı var high ve low diye. Kasamı kurduğumdan beri hep high moddalar herhangi bir ses problemi yok hala ilk günkü gibi ses çıkarıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

fanlar temizse sorun omaz
temizdir hocam 1 hafta önce bakımını yaptım sistemin
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam fanlar ses yapmıyorsa dursun
bende bi fan ses yapıyordu bundan aldım baya güzel hava çekiyor, beğendim
ses yapmıyor hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,764