Neler Yeni

Öneri Kasa veya kasa fanı önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
M. Akif Ibis
Selam millet, sizlerden mevcut durumumla ilgili bir öneri isteyecektim. Öncelikle durumu izah edeyim. Rampage sailor kasa ve rtx3060-r5 5600 sistemim vardı, ben kasayı aerocool atomic ile değiştirdim. Fanlarda ses kesildi kasa çok daha güzel görünüyordu vs ama gpu sıcaklıkları max 69 dereceden ortalama üzeri yüklerde 81 derecelere tırmandı ve kasanın metal kısımları ateş gibi oluyordu ayrıca masanın altı resmen cehennem gibi yanıyordu. Kasanın konumunu değiştirmek vs sorunu çözmedi, thermaltake tg200 model kasa ve tekrar rampage sailor ile test ettiğimde sıcaklıklar eskisine döndü. Sonrasında rampagedeki intake fanlarını aerocool'a transfer edip denemeler yaptım ve sıcaklıklar epey düştü ama yine de atx kasa gibi olmadı. Sorun aerocool atomic'in 20cm'lik intake fanının yeterli performans sergilememesi ve matx kasada gpu'nun yeterli hava alığı boşluğu kalmamasıydı.

Velhasılı kelam şimdi ya elimdeki aerocool atomic ve rampage sailor kasaları satıp yeni bir kasa almamı öneriyorsanız hangi modeli önerirsiniz?
Aklımdaki bir ikinci fikir de rampage sailor ile yoluma devam edip fanları değiştirmek. Sessiz ve pwm özellikli fan önerileriniz nelerdir? RGB falan umrumda değil olsa argb olsun yoksa hiç olmasın. Önemli olan performans ve sessizlik benim için.

Şimdiden teşekkür ederim.

Top Bottom