Neler Yeni

Kullandığınız Nvidia Ayarları

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
Selamlar MSİ Gaming Z RTX 2060 Ekran kartım var ve kalite odaklı ayar yapmak istiyorum ilgilenen herkese teşekkür ederim :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Yani pek dokunulcak bir şey yok. Sana tavsiyem o karta undervolt yap ve sıcaklıklarını kontrol et, özellikle hot spotunu. Aynı kartı uzun süredir kullanan biri olarak öneri.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Berat fatih
bir kullancı nvida ayarları ile oynayarak oyunda wallhack açmıştı hem cs de hemde valorant işe yarıyor ve bu hala kalkmadı 1 ay falan oluyo nvıda kartım olsa tüm renk paletlerini denerim

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,744
İsim
Can BOZKURT
Selamlar MSİ Gaming Z RTX 2060 Ekran kartım var ve kalite odaklı ayar yapmak istiyorum ilgilenen herkese teşekkür ederim :)
Denetim masasında genel ayarlara girip maksimum performansı seç, fps i acik yap ve 1000 e getir, dusuk gecikme oranini ultra yap ve windows ayarlarından oyun modunu ac ardindan windows ayarlarindan grafim ayarlari yazip oynadigin oyunlari ekle ve maksimum performansı sec

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani pek dokunulcak bir şey yok. Sana tavsiyem o karta undervolt yap ve sıcaklıklarını kontrol et, özellikle hot spotunu. Aynı kartı uzun süredir kullanan biri olarak öneri.
peki bana nasıl yapıldığını gösterebilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Denetim masasında genel ayarlara girip maksimum performansı seç, fps i acik yap ve 1000 e getir, dusuk gecikme oranini ultra yap ve windows ayarlarından oyun modunu ac ardindan windows ayarlarindan grafim ayarlari yazip oynadigin oyunlari ekle ve maksimum performansı sec
tamamdır deneyeceğim

bir kullancı nvida ayarları ile oynayarak oyunda wallhack açmıştı hem cs de hemde valorant işe yarıyor ve bu hala kalkmadı 1 ay falan oluyo nvıda kartım olsa tüm renk paletlerini denerim
valo ile csyi çok oynamıyorum genelde görüntü konusuda daha iyi renkler almak için bu ayarlar nvdia denetim masasından yapılıyormu merak ettim

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
707
İsim
Berat fatih

tamamdır deneyeceğim

valo ile csyi çok oynamıyorum genelde görüntü konusuda daha iyi renkler almak için bu ayarlar nvdia denetim masasından yapılıyormu merak ettim
evet

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

tamamdır deneyeceğim

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı bazen ısısı gereksiz şekilde artıyor oyunda oynamıyorum youtupda video izlerken oluyor stress testinden 65-70 derece aldığını hatırlıyorum

undervolt peki performans kaybı yaşatıyormu yaşatıyorsa ne kadarlık bir düşüş var

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
ekran kartı bazen ısısı gereksiz şekilde artıyor oyunda oynamıyorum youtupda video izlerken oluyor stress testinden 65-70 derece aldığını hatırlıyorum

Gaming Z modeli 195W a kadar çıkabiliyor ve bu gereksiz bir güç tüketimi, MSI azcık OC edicem diye güç tüketimi veriminin içinden geçmiş. Ondan dolayı undervolt yap diyorum. Birde hot spot çok yüksek oluyor bu kartta.

undervolt peki performans kaybı yaşatıyormu yaşatıyorsa ne kadarlık bir düşüş var

Performans kaybı yaşamadan yapman mümkün, rehberde detaylar mevcut. Zaman ayırman lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
anladım teşekkür ederim bilgilerin için bunu uyguluycağım ha bide bir şey merak ettim elimde sapphire rx560 ekran kartı var ve bazen kullanırken driver çöküyor ve silip tekrar yüklemek zorunda kalıyorum ondada aynı şekil undervolt ayarı yaparsam çökme durumu ortadan kalkarmı yoksa donanımsal bir sorunmudur kart uzun yıllardır madende kullanılmıştı

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
anladım teşekkür ederim bilgilerin için bunu uyguluycağım ha bide bir şey merak ettim elimde sapphire rx560 ekran kartı var ve bazen kullanırken driver çöküyor ve silip tekrar yüklemek zorunda kalıyorum ondada aynı şekil undervolt ayarı yaparsam çökme durumu ortadan kalkarmı yoksa donanımsal bir sorunmudur kart uzun yıllardır madende kullanılmıştı

Tuhaf ama mümkünatı var UV ile. Denemeniz lazım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
zamanında çok çökme sorunu yaşıyordum msi afterburnerdan kartın perfornansını düşürdüm çökmemeye başladı ama performans baya azalmıştı

stock halde 712 mv çekiyor

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
hocam bide siz hangi ayarları yaptınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri