Neler Yeni

Kullanılabilir ram miktarı 3.87

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Emin Gökçe
Merhaba bilgisayarımda 4gb ram takılı ve doğru okuyor fakat 3.87 gb kullanılabilir diyor. Ram miktarım az olduğu içi 130mb ram bana kafadan bir opera sekmesi demek oluyor. Böyle bir şey normal mi yoksa çözümü var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Emin Gökçe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
onda kullanılabilir ram miktarı gözükmüyordur. her windows kafadan 100 200 mb ram yer
daha önceden birisi bios ayarlarından entegre grafik ayarını kapatarak çözmüş sorunu fakat benim biosumda entegre grafik ayarına girdiğimde kapatma seçeneği yok

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
daha önceden birisi bios ayarlarından entegre grafik ayarını kapatarak çözmüş sorunu fakat benim biosumda entegre grafik ayarına girdiğimde kapatma seçeneği yok
Hocam işlemcinizde bir görüntü birimi yoksa ayarlanmaz, ne yaparsanız yapın o ram tam 4 olmayacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Emin Gökçe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam işlemcinizde bir görüntü birimi yoksa ayarlanmaz, ne yaparsanız yapın o ram tam 4 olmayacaktır.
işlemcide görüntü birimi var fakat onu kapatamıyorum. Burada bir çözüm yolu yok gibi başka forumlarda çözümü arayacağım. Ram miktarım 4gb olduğu için 130mb benim için kafadan 2 sekme opera demek :D.

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
işlemcide görüntü birimi var fakat onu kapatamıyorum. Burada bir çözüm yolu yok gibi başka forumlarda çözümü arayacağım. Ram miktarım 4gb olduğu için 130mb benim için kafadan 2 sekme opera demek :D.
Aygıt yöneticisine gir devre dışı bırak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Linux Mint'in 1 GB bellek yemesi peki ?
Kullandığım Windows 8.1 in 300 mb ram yemesi peki
774354104054841365.png

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sendeki bu takıntı Trump ta olsa ABD ayağa kalkardı.

hid_ibrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil İbrahim
İlgilendiği Kategoriler
Borsa
4gb bir ram alarak sorunu çöz
Mesaj otomatik birleştirildi:

4gb bir ram alarak sorunu çöz