Neler Yeni

Kullanılabilir Ram Miktarı Sorunu!!!!

Smootex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yunus Emre Gürgür
16gb ram'İm var sıkıntısız şekilde kullanıyorum ama bilgisayarı kapattıyorum sonra fişten çekioyorum geri açtığımda 8gb kullanılabilir oluyor . 16 hala gözüküyor ama 8 kullanılıyor . format atıyorum düzeliyor sonra tekrar fişten çektiğimde tekrar 8 oluyor . fişten çekmesem sıkıntısız açılıp kapanıyor pc .

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
Demek ki sistemin 8 gb kullanıyor boşta. Arka planda çalışan uygulamaları kapat. Apu işlemcin varsa onun da RAM'den harcaması normaldir.

Smootex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yunus Emre Gürgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Demek ki sistemin 8 gb kullanıyor boşta. Arka planda çalışan uygulamaları kapat. Apu işlemcin varsa onun da RAM'den harcaması normaldir.
hayır apu işlemcim yok fx8370 var . normalde yoktu böyle sıkıntı ama dediğim gibi kapatıp fişi çektikten sonra böyle oldu . sistem 8 kullanmıyor . 8gb direk yok .

Akut Yelmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Eren Kozan
ram sök tak yap bak bir de.

Smootex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yunus Emre Gürgür
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ram sök tak yap bak bir de.
yaptım şöyle bir sıkıntı oldu . ramlerin ikisiin çıkardım . ilk birini taktım ekran gelmedi . sonra değiştirdim diğer birini taktım yine ekran gelmedi . sonra ikisini taktım ekran geldi ama 8gb kullanılabilir diyo . slotları da değiştirdim her türlü işlem yaptım geçmedi . bios güncelleme / msconfig vs. yaptım düzelmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

yaptım şöyle bir sıkıntı oldu . ramlerin ikisiin çıkardım . ilk birini taktım ekran gelmedi . sonra değiştirdim diğer birini taktım yine ekran gelmedi . sonra ikisini taktım ekran geldi ama 8gb kullanılabilir diyo . slotları da değiştirdim her türlü işlem yaptım geçmedi . bios güncelleme / msconfig vs. yaptım düzelmedi
tekrar denetim tek tek sıkıntı yok çalışıyor 8 taksam 7.90 kullanılabilir diyor 16 taksam da 7.90 diyor bişey değişmiyor ram'ler arzasız işletim sistemi ile ilgisi olduğuınu düşünüyorum

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,194
İsim
C Ş
Msconfig'ten ram kısmını 16384 olarak ayarla kaydet ve yeniden başlat.
İşlemci soğutucu fanlarının vidasını hafif gevşet.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,043
Üyeler
140,752
Son üye
aslanemir123
Top Bottom