Neler Yeni

Kuranı Kerimde yazanları okumasam koyu bir dindardım.

Biliyorsunuz, miractan bahsederken peygamberin kanatlı atı Burak'a bindiği ve Allah'ın yanına çıktığı rivayet edilir ve yakın zamanlarda uydumuz ayı ikiye yardığı. Ben bunları hikaye ve uydurma olarak kabul edebilirim, dikkatlice düşünürsek de hakikaten inanılması imkansız şeyler. Mucize olarak geçer.

Lakin her "Bismillahirrahmanirrahim" dediğimde uzun süredir süren iç sıkıntım hep bir parça azalır. Bunun da placebo olduğunu düşünmüyorum. Hatta bir ara felaket rahatsızken Felak/Nas okudum ve rahatlayıp uyuyabildim. Kesinlikle sizle kafa bulmuyor veya dalga geçmiyorum.

Bu arada Mirac Kur'an'da geçer. Peki Allah varsa Kur'an'da neden masala benzer yüzlerce ayet var? Bunlara iman etmezsek kafir olacağımız söylenir. Dirilen eşek, bakire anne, uçan ejderha gibi. İlmi dahilinde bana bunları kim açıklayabilir

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Eren
Biliyorsunuz, miractan bahsederken peygamberin kanatlı atı Burak'a bindiği ve Allah'ın yanına çıktığı rivayet edilir ve yakın zamanlarda uydumuz ayı ikiye yardığı. Ben bunları hikaye ve uydurma olarak kabul edebilirim, dikkatlice düşünürsek de hakikaten inanılması imkansız şeyler. Mucize olarak geçer.

Lakin her "Bismillahirrahmanirrahim" dediğimde uzun süredir süren iç sıkıntım hep bir parça azalır. Bunun da placebo olduğunu düşünmüyorum. Hatta bir ara felaket rahatsızken Felak/Nas okudum ve rahatlayıp uyuyabildim. Kesinlikle sizle kafa bulmuyor veya dalga geçmiyorum.

Bu arada Mirac Kur'an'da geçer. Peki Allah varsa Kur'an'da neden masala benzer yüzlerce ayet var? Bunlara iman etmezsek kafir olacağımız söylenir. Dirilen eşek, bakire anne, uçan ejderha gibi. İlmi dahilinde bana bunları kim açıklayabilir
Bu hayatta her şeyin fazlası zarardır. Fazla iyi olmakta fazla kötü olmakta fazla düşünmekte fazla düşünmemekte hepsinin sonu seni zarara götürür çünkü mesele kötü veya iyi olmak değil başlarına fazlayı getirmek için hayatından harcadıklarındır. Demem o ki düşün, merak et vb. Ama asla fazlaya kaçma çünkü fazlanın senden koparacakları gerçekleştireceğin eylem ve o eylemin sonuçlarından daha değerlidir. "insan büyük hazlar için küçük acılara katlanmalı veya büyük acılardan kaçınmak için küçük hazlardan vazgeçmelidir" yani değer biçmek gerekirse "fazla" nın sana katacağı haz "fazla" arttıkça azalır ve öyle bi noktaya gelir ki insan için tek geçerli yol o küçük hazdan vazgeçmektir.

Bu ne saçmalıyor desen de sorun yok umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Top Bottom