Neler Yeni

Lag sorunu nasıl çözülür

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Cihan Kurubaş
6-7 aydır GıbırNet kullanıyorum maalesef fiyatından dolayı ve pek memnun değilim. Oyunlarda aşırı lag oluyor, mesela geçen gün ps4 cihazından minecraft girdim arkadaşlarla beraber realms sunucusundan ve sadece bende lag oluyor arkadaşlarımda hiçbir sorun yok. Arkadaşlarım gözümün önünden takıla takıla kayarak gidiyor, bazen sandığa tıklıyorum açılmıyor vesaire gibi sorunlar. Sadece bu oyunda da değil, diğer tüm oyunlarda da bu sorunu yaşıyorum.

Bu sorunu nasıl çözebilirim, internetimde mi bir sorun var anlayamıyorum. Destek kaydı açıyorum ve bir süre sonra cevap geliyor; Sorununuz incelendi ve hattınız güncellendi, sorununuz çözüldü gibisinden. Ama ondan sonra tekrardan giriyorum oyuna tekrardan deniyorum, hiçbir halt düzelmemiş, aksine daha da beter olmuş. Oyunda hiçbir şey ile etkileşime giremiyorum, çık gir yapıyorum 5-6 kere yine yok. Altyapının desteklediği 75 mbps download ve 15 mbps upload ama hız ölçümü yaptığımda bana gelen 40 download ve 5 upload.

Nedir bunun çözümü, bazı arkadaşlar paket kaybı falan diyor ama pek anlamıyorum o ince işlerden.

Reliable

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Altan
Hocam benim mesela altyapım Fiber destekliyor ona rağmen 35-45 mbps gidip geliyordum pingdir lagdır peşimi bırakmıyordu. En sonunda ethernet kablosu bağladım sorun çözüldü. Diğer türlü pek düzelemez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Cihan Kurubaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam benim mesela altyapım Fiber destekliyor ona rağmen 35-45 mbps gidip geliyordum pingdir lagdır peşimi bırakmıyordu. En sonunda ethernet kablosu bağladım sorun çözüldü. Diğer türlü pek düzelemez.

Yani aslında xiaominin routerı varmış, onu alıp denemek istiyorum. Sorun bu şekilde düzelir mi sizce? Olmadı direkt ana modemi PS4 konsoluna bağlarım kabloyla, bilgisayarda da router kullanırım yine kablolu.

Reliable

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Altan
Yani hocam router alsan bile internetin eninde sonunda GıbırNet. Senin her türlü kablo ile bağlaman lazım. Paket kaybı sorunu varsa bile çözülür.

Top Bottom