Neler Yeni

Yardım 20MB Upload ile Yayındaki Droplar

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Bayram
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Benim yayınlarda akşam 8:30-9:00'dan sonra yayınlarıma drop giriyor. Bitrate 6.000'den 2000-3000'lere düşüp kırmızıya dönüyor. Bu 3 küsür haftadır başladı. Daha öncesinde 1 ay boyunca herhangi bir drop problemim yoktu. Ayrıca droplar sırasında oyunda ping artışı yaşanmıyor. Yaptığım speedtest sonuçlarında Download:100MB Upload:20MB görünüyor. Herhangi bir yavaşlama veya o tip problemler yaşamıyorum. Bunu Turkcell Superonline ile konuştum fakat 3 haftadır sorunu çözemediler. ''Yapılandırma'' adında birşeyi yaptıklarında o günlük sorun çözülüyor fakat yarın tekrardan aynı sorun devam ediyor.

Turkcell'i aradığımda bana kablo kaynaklı olabilir dedikleri için gidip CAT6 yeni kablo aldım. Boşa 50-60TL kabloya verdirdiler. Sorun çözülmedi. Yoğunluktan dolayı olabilir dediler. Gidip statik ip aldım. Sorun yine çözülmedi. 2 kere teknik ekip geldi. 1. sinde modeme bakıp gittiler ve problem saptanmadı. 2. sinde portlar felan değiştirilip modem ayarlarındaki kanallarla oynadılar ve yine aynı problem var. Yayın sırasında bile online oyunlarda,Valorant gibi,12-13 ping var. Ama yayında buna rağmen droplar yaşanmakta. Bitrate her türlü 2k-3klara düşüp problemlere yol açıyor. Yayınları 6.000 bitrate ile yapıyorum. Daha düşük seçenekleri de denedim. Bu drop olayı hiç gitmiyor.

Turkcell onlar kaynaklı herhangi bir problem olduğunu düşünmüyor. Yayın sırasında online oyunlarda ve speedtestte gösterdikleri değerleri verebildikleri için onlar kaynaklı değil de kullandığım server kaynaklı olduğunu söylüyorlar. 3 hafta öncesinde yaptığım 1 aylık yayın zamanında herhangi bir problem yoktu. Ayrıca bu sorun sadece akşamları var. Öğlenleri yayınlarda hiçbir sorun yaşamıyorum. Sadece akşam 8:30-9:00 arasında başlayarak gece boyunca devam etmekte olan bir problem. Yoğunluktan olduğunu söyleyerek verdikleri statik ip de çalışmadı. En başta bahsetmiştim.

Artık bundan gına geldi arkadaşlar. Hergün bunları aramaktan yoruldum. İptal ettirmek isteyince 1172 TL taahhüt bedeli çıkartıyorlar. Tüketici mahkemelerine başvuracağım fakat verdikleri hızda sorun olmadığı için benim haklı olduğumu düşünmeyeceklerdir. Çünkü yayın sırasında da drop olmasına rağmen aldığım ping 12-13. Gelen teknik ekipten arkadaşta gösterdiğim videolara inanamadı. Fotoğraf ve video her türlü kanıtım var. :( Bunları onlara ulaştırdım fakat videolarla kanıt olmaz diyorlar. Sistemlerinde bir hata gözükmediği müddetçe taahhüt bedeli kaldırılamaz diyorlar :S. Bu sorunu yaşama nedenimi bulamıyorlar ve yardımcı olamıyorlar. Benimle aynı problemi yaşayan veya daha önce yaşamış ve çözmüş birisi var mı aceba? İnternette çok araştırdım ama yararlı bir yöntem henüz bulamadım.

Edit: OBS kullanıyorum. Ayarlar internette tavsiye edilen şekilde ayarlı. İlk 1 ay herhangi bir problem yaşamadım. Hiçbirşey değiştirmedim ama hergün yaşıyorum bu dropları.

thErenSK

80+ Gold
En İyi Cevap
2
aynı problemi wtcnda da gördüm o da superonline kullanıyor.
ben yayın yapmayacağım şu anda tt adsl kullanıyorum bıktım resmen. o yüzden superonline geçmeyi düşünüyorum. sizce geçeyim mi?
fiber olarak sadece superonline var. vdsl2 TürkTelekom var ama 227 metre bakır kablo kullanıldığı için hem pingime hem hızıma etki ediyor maalesef.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normalde çok memnundum. Hız ve stabillik açısından çok güzel superonline. Fiyatları biraz daha pahalı ama diğerlerinin sunmadığı upload hızlarını veriyorlar. 5-8'den fazla upload veren internet sağlayıcısı bulamadım daha.Fakat superonlineda 20 mb upload alabiliyorum.Son 3-4 haftadır yayın dışında gayet memnun olduğum bir şirket.Yayındaki droplar dışında herhangi bir problemle karşılaşmadım ama sadece bu droplar bile insanı çıldırtmaya yetiyor.Altyapı fiberse herhangi bir problem olacağını düşünmüyorum.Ama yayın açacaksan bir daha düşün derim.Aynı problemin sende de oluşma riski yok değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
894,858
Üyeler
138,424
Son üye
OgiBaskan