Neler Yeni

Laptobum boşta iken bile CPU %50 lerde

Lothunia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Can Kaya
Laptobumu açar açmaz işlemcim %50 lere dayanıyor.Fanlar çalışmaya başlıyor.Nasil çözebilirim.

Lenovo IdeaPad gaming 3 i5 10300h 8ram GTX 1650 modelini kullanıyorum.

Görev yöneticisinde en çok Windows search ve system dosyaları kullanılıyor.Lutfen yardım edin...

Bu olay ilk açılışta mı oluyor?
Sistem açılışından itibaren ilk 5-10 dakika bu tarz windows hizmetleri ve servisler için işlemci ve diske biraz yük bindirebilir işletim sistemi.
Bu gayet normaldir. Mobil cihazlarda sıfırdan kapatılıp açıldığı vakit yavaş çalışır, sonradan hızlanır.

Tabi bu yavaşlığı donanım gücünüz ne kadar iyiyse, o kadar az hissedersiniz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,869
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Laptop'u açtıktan 5 dakika sonra işlemci kullanımı düşer.

Lothunia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Can Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu olay ilk açılışta mı oluyor?
Sistem açılışından itibaren ilk 5-10 dakika bu tarz windows hizmetleri ve servisler için işlemci ve diske biraz yük bindirebilir işletim sistemi.
Bu gayet normaldir. Mobil cihazlarda sıfırdan kapatılıp açıldığı vakit yavaş çalışır, sonradan hızlanır.

Tabi bu yavaşlığı donanım gücünüz ne kadar iyiyse, o kadar az hissedersiniz.
Laptop'u açtıktan 5 dakika sonra işlemci kullanımı düşer.
Evet başlarda oluyor genelde fakat bazen sonraları da devam edebiliyor.Birde bu laptop ısınmasına nasıl bir çözüm bulurim bazen çok ses çıkarıyor

Cihazın termal macun bakımları ve toz temizliği yakın zamanda yapılmadıysa (1-1.5 sene) ısınma ve ses sorunu olabilir.

Eğer bu tarz zaman aralığından fazla bakım yapılmadıysa cihazınıza, garanti adı altında teknik servise teslim edip bakımının Uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Top Bottom