Neler Yeni

LAPTOBUMDA FPS SORUNU YAŞIYORUM

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Sais CENİK
Selamun Aleykum kardeşler
ghost of tsushima oyunun da laptobun işlemcisinin sıcaklığı 85 ila 95 arasındaydı. Fps ise 60 dan yuksektı. Artık oyuna gırdıgımde ne olduğunu anlamadığım bir sebeble işlemcim sıcaklık olarak 60 derecelere düştü ve fps ise 20 30 arasına dustu.
LAPTOP ÖZELLİKLERİ:
İntel İ7 12650H
RTX 4060 8GB
32 GB RAM

farkettim ki işlemci butun oyunlar da aynı. Isınmıyor ve acayip fps düşüşü ve fps drop tarzı sıkıntılar yaşıyorum

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
ozan başaran
laptopunuz monster mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Sais CENİK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
monster laptoplarda normal hocam ısınıyor o laptoplar, bilgisayarcıya götürüp sıvı metal uygulatmanızı öneririm sıvı metal ancak soğutur o laptopu
hocam ısınmasında sıkıntı yok bilgisayar 90 derecelerde iken performansı gayet iyiydi ama suan tum oyunlarda 60 derece bandında yani ısınmıyor suan lakın acayıpte fps dususu var minecraft da bıle cok dusuk degerler alıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,518
İsim
Emre Zengin
Selamun Aleykum kardeşler
ghost of tsushima oyunun da laptobun işlemcisinin sıcaklığı 85 ila 95 arasındaydı. Fps ise 60 dan yuksektı. Artık oyuna gırdıgımde ne olduğunu anlamadığım bir sebeble işlemcim sıcaklık olarak 60 derecelere düştü ve fps ise 20 30 arasına dustu.
LAPTOP ÖZELLİKLERİ:
İntel İ7 12650H
RTX 4060 8GB
32 GB RAM

farkettim ki işlemci butun oyunlar da aynı. Isınmıyor ve acayip fps düşüşü ve fps drop tarzı sıkıntılar yaşıyorum
Bu dediğim şekilde ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/228280/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Sais CENİK
Bu dediğim şekilde ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur bakalım:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/228280/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
denedim lakin değişen bişi yok hocam :/

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Sais CENİK
İşlemcinin turbo modu kapanmış olabilir mi acaba baya fark ediyor o ayar nasıl etkinleştirildiğini hatırlamıyorum ama onu da bir araştırın isterseniz.
bircok sey denedım ama olmuyor hocam
monsterın kendı uygulaması uzerınde 4 tane mod var sessiz moda alıınca işlemcı kendıni kısıtlıyor performansa alınca da sıcaklık 98 dereceye sabıtlenıyor sessız modda oyunlarda oyun isterse en dusuk oyujn olsun fps leş ve sureklı fps drop yıyorum bırde eglence modu var onda da iişlemci 90 derece cıvarına sabıtlıor sesssizwe gore daha fazla fps verıyor performansa gore 15 fps falan dusuk verıyor bu sebeble ben en düşük oyun ları bile performans modunda ful fanda oynamak zorunda kalıyorum onceden boyle degıldı bu durum laptop bosta olmasına ragmen performan modunda kendıni 98de tutuyor derece olark ve sessiz modda ful fan acıkken bosta olan laptop en dusuk 60 derecelerde

YazılımKafa

80+ Silver
monster laptoplarda normal hocam ısınıyor o laptoplar, bilgisayarcıya götürüp sıvı metal uygulatmanızı öneririm sıvı metal ancak soğutur o laptopu
Alakası yok. Isındığında performansı az düşürüp sıcaklığı modele göre 85 90 civarına düşürür. 60 a düşecek kadar performans azaltmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Sais CENİK
Son düzenleme:

YazılımKafa

80+ Silver
hocam bır fıkrınız var mı sorun hakkında artık gına ettırdı
Sen ayar değiştirmeden kolay kolay öyle olmaz. Şuan tek aklıma gelen bios güncellemesi. Diğer aklıma gelenler kendi kendine olacak şeyler değil

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,363
Üyeler
151,051
Son üye
kelt_kreqht
Top Bottom