Neler Yeni

Laptop Casper logosundan sonra siyah ekran

zadnxcom

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adnan Zortuk
Ekranım açılıyor Windows logosu çıkıyor sonra kapanıyor yani siyah ekran oluyor ama laptop kapanmıyor fanlar dönüyor ekranda siyah ışık var fare imlecini hareket ettirebiliyorum ama başka bir sey yok bu olay ben açılışta oturum açacakken oldu şifremi yazdım olmadı bir şeyler yazdı sonra sifremi unuttuma bastım değistirmek icin ama şifrem kesinlikle dogru eminim sonra unuttuma basınca birden siyah ekran geldi bios ve boot ekranlarınada gidemiyorum laptobum Casper marka lütfen yardım edin ilk açılıyormuş gibi Casper logosu çıkıyor ki önceden windows logosu çıkardı neyse sonra siyah ekranda kalıyor sanki pc açılmaya çalışıyo ama olmuyor( her şey Epic Games Launcherı yükleyemediğim için olmuştu Epic Games Launcher klasör yolu geçersiz bir karakter içeriyor diyordu indirdiğimde setup sonra bir şey okudum gakiba yanlış yaptım önce Regedit e girdim sonra Hykey current user / Software / Microsoft / Windows / Current version / Explorer / Shell folders a bastım ona sağ tıklayıp kullanı izinlerimi kaldırdım sonra shell folderss acılmadi onu yapıca sonra oturumu kapattım pc oturumunu kapatım açtım oturuma sifreyi yazdım açmak için yok açılmadı bir şeyler yazdı ama üsste dediğim gibi sifremi unuttuma bastım sonra olanlar oldu işte) lütfen yardım edin yazım yanlışları için özür dilerim hiç diğer forumda ceva yazmıyorlar lütfen yardım edim abilerim dostlarım

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Benzer bir sorun başıma gelmişti. Sonra biraz zorlayınca da ekran kartı tamamen öldü. Kartın bozulmuş olabilir. Hatta bozulduğunda ben de senin gibi lenovo logosunu görebiliyor mouse hareket ettirebiliyordum. Sonradan hepten bozuldu.

zadnxcom

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Adnan Zortuk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benzer bir sorun başıma gelmişti. Sonra biraz zorlayınca da ekran kartı tamamen öldü. Kartın bozulmuş olabilir. Hatta bozulduğunda ben de senin gibi lenovo logosunu görebiliyor mouse hareket ettirebiliyordum. Sonradan hepten bozuldu.
Zaten laptoptaki harici nvdia gt840m kartı bozuktu sadece intelin dahili hd 4600 ü vardı acaba açarken nvdiadan mı açmaya çalısıyor

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Zaten laptoptaki harici nvdia gt840m kartı bozuktu sadece intelin dahili hd 4600 ü vardı acaba açarken nvdiadan mı açmaya çalısıyor
Olabilir. Bozuk kartı tutma.Sök gitsin.

Kimera

80+ Bronze
Dostum dur. Bilgisayarın Casper Logosunu gösteriyorsa ekran kartında bir problem yoktur. Ben daha önce HDD'nin pinini sinirlenip bilgisayara vurduğumda kırmıştım. Sonuç senle aynıydı. Sadece Asus yazısı gözüküyordu. Başka bir HDD veya SSD'ye Windows kur ve öyle dene. Ya da sadece Diskinin bozuk olup olmadığını öğrenmek için tek seferliğine Windows'u Flash Bellek üzerinden boot et.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,441
Üyeler
157,381
Son üye
Can2005
Top Bottom