Neler Yeni

Laptop cızırtı sesi

Kyronex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
eren ince
merhabalar ben dün ASUS x540ma isimli laptop aldım fakat laptoptan bir cızırtı sesi geliyor bu ses fandan gelmiyor çünkü fan sesi çok sessiz ve duyulmuyor bu ses ara sıra duruyor sonra yine başlıyor.Laptop hiçbir işlem yapmama rağmen yani hiç yük altında olmadığında bile ses çıkarıyor bu ses neyden kaynaklı olabilir?

• Beğen
Reaksiyonlar: Jaws

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,806
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
merhabalar ben dün Asus x540ma isimli laptop aldım fakat laptoptan bir cızırtı sesi geliyor bu ses fandan gelmiyor çünkü fan sesi çok sessiz ve duyulmuyor bu ses ara sıra duruyor sonra yine başlıyor.Laptop hiçbir işlem yapmama rağmen yani hiç yük altında olmadığında bile ses çıkarıyor bu ses neyden kaynaklı olabilir?
Bataryadan kaynaklı olabilir. Değişim isteyebilirsiniz dün aldıysanız.

IOTCORE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kadem Can
fan haricinde ses yapacak bir bileşen varmıki içinde sesi fandan geliyor ama sen bunu farklı algılıyorda olabilirmisin

Kyronex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
eren ince
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fan haricinde ses yapacak bir bileşen varmıki içinde sesi fandan geliyor ama sen bunu farklı algılıyorda olabilirmisin
hayır bu ses durduğunda fan sesi daha rahat duyuluyor ve hiç ses çıkmıyor

tayfun601

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Tayfun DALOĞLU
Fanda olabilir ama cizirti dedigin nedir bin bir turlu cizirti var bence yeni aldiysan direk servise gonder hic urasma

Valkry

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Hasan TEKİNER
merhabalar ben dün Asus x540ma isimli laptop aldım fakat laptoptan bir cızırtı sesi geliyor bu ses fandan gelmiyor çünkü fan sesi çok sessiz ve duyulmuyor bu ses ara sıra duruyor sonra yine başlıyor.Laptop hiçbir işlem yapmama rağmen yani hiç yük altında olmadığında bile ses çıkarıyor bu ses neyden kaynaklı olabilir?
Mekanik disk veya DVD yapabilir

Valkry

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Hasan TEKİNER
Mekanik disk var mı?

IOTCORE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kadem Can
mantık olarak elektirik akımında ses geliyor diyecem ama bileşenlerden elektirik arızası olduğunu varsayalım o zamanda donanamlar çalışmaz bataryayı çıkarıp direk açarmısınız birde öyle deneyin ses devam ederse fandan geliyordu

Jaws

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Emre Şimşek
Instagram
emresmskk
Steam
Jexansx
HDD var ise Hdd den dir hocam aldığınız yer ile irtibarata geçin hemen sıkıntı yaşrsınız.

Rangorun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
366
İsim
Onur Can
Güç girişi temassızlık yapıyorsa oradan kaynaklı bir ses olabilir yada harddisk var ise bilgisayarda harddiskden de geliyor olabilir.

Baihu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Selim Tüylü
Ses veya video kaydı paylaşabilmeniz mümkün mü? Kondansatörlerden, bobinlerden veya hard disk'ten olabilir.

IOTCORE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kadem Can
mekanik diskler 2.5 lıktır onların birimi itibariyle yuksek çızıltı yapması imkansız titreye bilir ama sesi rahatsız etmez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,144
Üyeler
157,336
Son üye
BallyG3
Top Bottom