Neler Yeni

Yardım Laptop ekranımda parçalı ekran gitmesi sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
berat kaan
Arkadaşlar sorun çok tuhaf, nasıl anlatsam bilemiyorum. Oyun oynarken hiç bir sorun yok ama bir video izlerken veya internette dolaşırken görseldeki gibi şeyler oluyor veya videodayken ekran saliselik, 1 salise önceki kareyi oynatıyor. Bunun çözümü var mıdır? neden olur ? teknik servise göndermeli miyim? göndermekte istemiyorum çünkü bu sorunu anlatmak bile zor
40bin lira verdigim cihazın böyle yapması çok sıkıcı.(ilginç olan bir diğer şey mesela yanyana 2 pencere açayım ,scroll yaptığĵm pencere böyle olurken kararma diğer pencereye sıçramıyor)
1000004851.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar sorun çok tuhaf, nasıl anlatsam bilemiyorum. Oyun oynarken hiç bir sorun yok ama bir video izlerken veya internette dolaşırken görseldeki gibi şeyler oluyor veya videodayken ekran saliselik, 1 salise önceki kareyi oynatıyor. Bunun çözümü var mıdır? neden olur ? teknik servise göndermeli miyim? göndermekte istemiyorum çünkü bu sorunu anlatmak bile zor
40bin lira verdigim cihazın böyle yapması çok sıkıcı.(ilginç olan bir diğer şey mesela yanyana 2 pencere açayım ,scroll yaptığĵm pencere böyle olurken kararma diğer pencereye sıçramıyor)
1000004851.jpg
bu sorunu araştırmaya çalıştım ama bu sorun nasıl yazılırda forumlarda bulunur bir türlü bulamadım. Parçalı ekran gidiyor çok ilginç vallahi

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Walter White
Alıntıyı görüntüle

bu sorunu araştırmaya çalıştım ama bu sorun nasıl yazılırda forumlarda bulunur bir türlü bulamadım. Parçalı ekran gidiyor çok ilginç vallahi
Buna benzer benim laptopta da oluyor, ekranda pikselleşme kayma tarzı bir görüntü oluşuyor ama çözüm bulamadım malesef, rastgele kendi kendine düzeliyor, bazen ekran tamamen gidiyor o zaman da ekranı kapat aç yapınca düzeliyor, senin dediğin gibi oyunlarda ilginç bir şekilde hiç olmuyo. Gerçi eski benim laptop, ekran kartıyla alakalı olabilir ama bilemedim takipteyim ben de konuyu.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ufak bir tahmin, ikinizin cihazında da AMD işlemci mi var? Ona göre yorum yapayım 😀

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
berat kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ufak bir tahmin, ikinizin cihazında da AMD işlemci mi var? Ona göre yorum yapayım 😀
benim amd işlemci

Buna benzer benim laptopta da oluyor, ekranda pikselleşme kayma tarzı bir görüntü oluşuyor ama çözüm bulamadım malesef, rastgele kendi kendine düzeliyor, bazen ekran tamamen gidiyor o zaman da ekranı kapat aç yapınca düzeliyor, senin dediğin gibi oyunlarda ilginç bir şekilde hiç olmuyo. Gerçi eski benim laptop, ekran kartıyla alakalı olabilir ama bilemedim takipteyim ben de konuyu.
yakın zamanda bazı başka gerekliliklerden dolayı format atıcam bilgisayara .bu sorun formatla alakasız gözüküyor ama belki düzelir diye umuyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Walter White
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
berat kaan
sorunu çözemedim ama bir ufak bir güncelleme yapmak istiyorum. Ekran aslında tam olarak gitmiyor çünkü mouse simgesi siyah kısmın önüne gelebiliyor. Bugün aşağıdaki gösterdiğim fotoğrafları google lens ile internette arattığımda başka laptoplarda da aynı sorun oldugunu gördüm. Teknik servisle iletişime geçip uzaktan çözüm önerileri almayı deneyeceğim. eğer işe yaramazsa teknik servise göndereceğim veya vatana geri göndermeye çalışacağım. Gelişme olursa tekrar yazarım.

Ekler

• 20240421_131759.jpg
    20240421_131759.jpg
    1.2 MB · Hit: 3
  • 20240421_132008.jpg
    20240421_132008.jpg
    182.3 KB · Hit: 6
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
berat kaan
format attım. sorun çözülmedi, zaten her türlü bi atmak istiyordum. Her neyse, Yardımcı olabilecek bir rehber buldum ve tam olarak benim sorunumdan bahsetmiş.
https://www.fpsturk.net/google-chrome-siyah-ekran-sorunu-ve-cozumu-glitch-4113

Ayrıca bu sorun genel bir sorun olabilir çünkü bayağı internette gezindim. Donanımsal sorunlarbir yana, bu durum genel bir nvdia sorunu olarakta gözüküyor. Muhtemelen benimkisi donanımsal degil çünkü sadece web tabanlı uygulamalarda genellikle aşağı kaydırdığımda oluyor. Umarım öyledir.
Bu rehberdeki bir kaç adımı uygulayıp işe yarayıp yaramadığı ile alakali geri dönüş yapacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,038
Üyeler
141,079
Son üye
mustafa özsüt
Top Bottom