Neler Yeni

Laptop harici monitör fps sorunu

Ugurozak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uğur
Merhaba herkese hayırlı akşamlar

HP Pavilion Gaming i5 8300 h 1050 ti ekran kartlı gaming laptop kullanıyorum hocam normal laptop ile oynarken 140 150 fps alıyorum valorant ful ayarlarda bugün 24 inch 144 hz Samsung harici monitör aldım kutudan çıkan hdm i kablosu ile bağladım laptopa görüntüyü aktarıyor ama kasıyor 140 150 fps rahat aldığım valorantta 30 40 fps alıyor max oda sürekli dalgalı sürekli kasıyor oynanmıyor sorunu bi türlü çözemedim rica ediyorum çözümü bilen biri yardımcı olsun bekliyorum saygılar .

JSezar

80+ Silver
bu sorun bende de var.eskiden sorun yoktu ama windows 11'e geçtiğim için mi oldu bilmiyorum.monitöre bağlıyken masaüstünde,dosyagezgininde bile bilgisayar kasıyor.

60hz'ye alınca kasma geçiyor ama oyunlarda drop geçmiyor.

Ugurozak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uğur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu sorun bende de var.eskiden sorun yoktu ama windows 11'e geçtiğim için mi oldu bilmiyorum.monitöre bağlıyken masaüstünde,dosyagezgininde bile bilgisayar kasıyor.
Nasıl bi çözüm bulabiliriz hocam veya bulabildinmi sen çözüm

JSezar

80+ Silver

Ugurozak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uğur
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla hocam sırf ben oyun oynamak için 144 hz aldım bugün nasıl bi çözüm bulacam bilmiyorum win 10 da herhangi bir kasma oluyormuydu hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya en son hangi sürümde sorun yaşamadın ona göre sürümü değiştiririm belki

Leaden_Viever

80+ Bronze
1920x-08

1920x1080 hocam laptop ta da aynıydı
O zaman bilmiyorum hocam ama mux switch varsa eğerki intel uhd grafiği devre dışı bırakmayı deneyin ya da windows üzerinden oyunu Yüksek performansa ayarlayın arama kısmına grafik ayarları yazıp aç oradan masaüstü uygulamalarına tıklayıp valorantı bul sonra onu seçip tamam dedikten sonra grafik ayarlarında valorantı göreceksin onun altında seçenekler var ona tıklayıp yüksek performansı seçeceksin
Bu dediklerimi bir deneyin derim

Ugurozak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Uğur
Deneyecem hocam ilk dahili ekran kartını devre dışı bırakıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını nasıl devredışı bırakabilirim hocam bilginiz varmı veya herhangi öğretici bi video
O zaman bilmiyorum hocam ama mux switch varsa eğerki intel uhd grafiği devre dışı bırakmayı deneyin ya da windows üzerinden oyunu Yüksek performansa ayarlayın arama kısmına grafik ayarları yazıp aç oradan masaüstü uygulamalarına tıklayıp valorantı bul sonra onu seçip tamam dedikten sonra grafik ayarlarında valorantı göreceksin onun altında seçenekler var ona tıklayıp yüksek performansı seçeceksin
Bu dediklerimi bir deneyin derim

Son düzenleme:
Top Bottom