Neler Yeni

Laptop Hiçbir Şekilde SSD'yi Görmüyor

Treksimut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Berk Demirci
Merhaba, kısa bir süre önce Legion 5 Pro bilgisayarımda bulunan 512 GB M.2 SSD modeline ek olarak 1 TB M.2 SSD aldım. Yeni SSD'yi ana depolama birimi olarak kullanmak istiyordum.

Dosyalarımın kaybolmaması adına Macrium Reflect ile disk klonlamaya çalıştım ancak hata aldım. Daha sonrasında temiz bir başlangıç ile Windows 10 ISO dosyasını kurarak devam etme kararı aldım.

İlk kurulumda her iki SSD'yi de, (aktarımın yarım kalmasından ötürü) tüm sektörlerine kadar sildim ancak ilk kurulum nedense yarıda kaldı. (Bugüne dek sayısız defa Windows kurulumu yaptım, bu konuda acemi değilim) İkinci kurulumda nihayet geçiş yapabildim ancak önemli bir sorun var.

512 GB SSD'im (yani eskisi) şu anda sistem tarafından hiçbir şekilde tanınmıyor. Neredeyse her seçeneği denedim (disk yöneticisi, aygıt yöneticisi, cmd ile diskpart ve list disk, bios üzerinden kontrol vb.) ancak bu SSD hiçbir şekilde gözükmüyor.

Daha ayrıntılara inerek bu SSD'yi söküp tekrar taktım. Belki yeni aldığım SSD ile ilgilidir diyip yeni SSD'yi sökerek sadece eskisini denedim. Farklı bir slota taktım. Eski SSD için yeni bir kurulum denedim (tabii ki kurulumda da görmedi) ancak hiçbir şekilde çözüme ulaştıramadım.

Konu hakkında yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Cihan Mert Karagöz
SSD bios ekranında görünüyor mu

Sucukex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Metin
Aynı sorun kendi bilgisayarımda var tabii ssd değiştirme gibi bir durum yok sadece ekstradan bir SSD takmak istemiştim bilgisayarıma fakat aynı şekilde hiçbir yerde gözükmüyor.

Top Bottom