Neler Yeni

Laptop için acil yardım eder misiniz?

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
İ5 RTX4060 LENOVO LOQ aldım win10 kurdum içine fakat hiçbir şeyi çalışmadı ne touchpadi ne hoparlörü sonradan tabi hoparlörün driverını buldum ve yükledim o çalıştı ama touchpade hiçbir şey bulamadım ne denediysem olmadı kulaklık taktığımda mikrofonum çalışmadı 1 günde yıldırdı beni sabahtan beridir yapmaya çalışıyorum var mı bunun bi çaresi yoksa iade edeceğim laptopu en azından daha sorunsuz bişeyler alırım.

Turkmangg123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Reşit Akalın
Kutunun içinde genelde USB olur driver için. Baktın mı ona

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kutunun içinde genelde USB olur driver için. Baktın mı ona
Kutunun içinde kitapçıklardan başka hiçbir şey yok hocam denemediğim yol kalmadı bir yerinde olmasa başka bi yerinde sorun çıkıyor bu kadar sorunlu cihaz görmedim ben daha.

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Furkan Harmancı
Lenovo vantage yükle sürücüleri kontrol et. Windows güncellemelerini kontrol et.

MiroSeto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Miraç Setenci
İ5 RTX4060 LENOVO LOQ aldım win10 kurdum içine fakat hiçbir şeyi çalışmadı ne touchpadi ne hoparlörü sonradan tabi hoparlörün driverını buldum ve yükledim o çalıştı ama touchpade hiçbir şey bulamadım ne denediysem olmadı kulaklık taktığımda mikrofonum çalışmadı 1 günde yıldırdı beni sabahtan beridir yapmaya çalışıyorum var mı bunun bi çaresi yoksa iade edeceğim laptopu en azından daha sorunsuz bişeyler alırım.
Ethernetle bağla internete bunları yükle

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
Hocam win 11 yüklerseniz iyi olur yeni cihazlar daha uyumlu çalışıyor tüm driverlar win update ile yükleniyor. (HP de böyle lenovodada böyledir büyük ihtimalle)

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Hocam win 11 yüklerseniz iyi olur yeni cihazlar daha uyumlu çalışıyor tüm driverlar win update ile yükleniyor. (HP de böyle lenovodada böyledir büyük ihtimalle)
Öyle bişey gördüm de win 11 de doğru dürüst oyun oynayamam ki hocam win 10 daha iyi şahsen başka bir çözümü yok mu bunun en son iade edeceğim çünkü

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
Öyle bişey gördüm de win 11 de doğru dürüst oyun oynayamam ki hocam win 10 daha iyi şahsen başka bir çözümü yok mu bunun en son iade edeceğim çünkü
Hocam Windows 11 daha güncel daha iyi oyun oynarsınız ayrıca uyumluluk sorunu da çıkmaz yeni nesil cihazlarda böyle artık.

TunaFLİX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Tuna ÖZALP
Bu yeni cihazlar win11e göre tasarlanıyor diye duymuştum daha optimize çalışıyormuş. Touchpadin sebebi de bu olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam zaten sitedeki driver win11 için

Bu linkteki win 10 için ama loq serisi cihazı desteklediği yazmıyor. Denenebilir

Ek olarak laptoplarda mouse bağlı iken touchpad devredışı oluyor

Test için mouseı cihazdan çıkarın o şekikde de kontrol edin

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,160
İsim
Turabi Çelik
Bu yeni cihazlar win11e göre tasarlanıyor diye duymuştum daha optimize çalışıyormuş. Touchpadin sebebi de bu olabilir

Hocam zaten sitedeki driver win11 için

Bu linkteki win 10 için ama loq serisi cihazı desteklediği yazmıyor. Denenebilir

Ek olarak laptoplarda mouse bağlı iken touchpad devredışı oluyor

Test için mouseı cihazdan çıkarın o şekikde de kontrol edin
Mouse çıkarıp da denedim hocam ama win 11 pek içime sinmiyor ama yine de bakarım hocam

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
626
İsim
Toprak
Mouse çıkarıp da denedim hocam ama win 11 pek içime sinmiyor ama yine de bakarım hocam
Hocam geçerseniz daha iyi olur sizin adınıza win 11 de çok kötü değil şu anda :) özellikle cihazınız daha optimize çalışacak ise win 11 e geçmeniz sizin adına daha iyi olur

TunaFLİX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Tuna ÖZALP
Benim eski cihaz nitro 5 di onu win11e kurunca yavaşlamayı hissettim

Bir videoda da kanal sahibinde aynı cihaz ve yeni seri cihaz vardı
Dediğine göre eski kasa yani benim nitro 5 gibiler win10da kalmalı
Ama yeni kasalar victus loq vs vs bunlar win11e göre optimize ayarlanıyor
Win10da tam verimle çalışmaz diyordu ki en basit örneği lenovonun sitesinde bile win11 driveri var.

Attığım bir diğer linkte win10 driveri var ancak loq serisi yok geçerli cihazlar arasında bir deneyin onu da

Top Bottom