Neler Yeni

Laptop ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Çelik
Dell Inspiron 15 model bir laptop kullanıyorum. Alalı 9 ay kadar oldu. son zamanlarda oyun oynarken aşırı ısınmadan dolayı fps drop yiyordum. Dedim ki açıp temizleyeyim, Açtım, fanı soğutucuyu söktüm, diş fırçasıyla temizledim. işlemci termal macununu nazikçe temizledim ve on yıllardır babamla birlikte kullandığım beyaz renkli minik bir kavanoz içerisinde duran termal macunu kullandım. temizce kapattım ve bilgisayarı açtım. cpu overload denediğimde direk 90+ sıcaklık aldım, harici olarak 40 derecelere kadar düşüyor sıcaklık. daha önce yapmadığım şey değil macun değiştirmek, ama böylesiyle ilk kez karşılaşıyorum. acaba fazla mı kullandım macunu bilemiyorum. var mıdır çözümü?

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Bora
Düzgün bir termal macun alıp tekrardan değiştirebilirsin. Artı olarak laptop standın yoksa kullan.

Rabel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Hulusi inci
Öncelikle laptop masaya bitişik duruyosa kesinlike 200tlyede olsa bi soğutucu alıyosun https://www.trendyol.com/gaman/note...gutucu-tek-fanli-isikli-9-15-6-inc-p-60116390
fazla bütcen varsa alam ama iş görsün diyosan bu fena değil 200 TL'ye iş görür
senin sıkıntına gelirsek macunun leş gibi haberin olsun onu bi yenisiyle değiştir konu açabilirsin öneri için veya bilenler yazsın kesinlikle yada vidalarken gevşek sıktın yada vidayı unuttun %10 ihtimal

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha iyi bir macun kullanarak sorunu hallettim. Teşekkürler arkadaşlar
aynı zamanda altına da ikişer tane üçgen şekilli 90 derece bir metal parçası buldum yaklaşık 10 cm civarında. artık cpu overloadda 50 dereceye kadar düşüyor sıcaklık. teşekkürler

Top Bottom