Neler Yeni

Rehber Laptop İçin VALORANT FPS Drop Sorunu Nasıl Çözülür?

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
masaüstü hali gelirmi ya benim oyun iyi güzel 75 fps ten yüksek alıyor ama yinede vsync açtım yok abi bi fps 80 oluyor bi 75 ten düşüyor bunun iyi bir ayarlaması varmıdır

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
masaüstü hali gelirmi ya benim oyun iyi güzel 75 fps ten yüksek alıyor ama yinede vsync açtım yok abi bi fps 80 oluyor bi 75 ten düşüyor bunun iyi bir ayarlaması varmıdır
işlemcin ne ki
imzadakinin üstü çizili ondan

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
aslında drop yememen lazım.
radeonun driver güncel mi
1615661507545.png

meraktan son sürüm indirmiştim recommed whql ya döneyimmi

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler

TheShape

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin Aydoğan
Neden bahsediyorsun?

Laptop mu masaüstü mü diye sormadım. Bu bir rehber umarım farkındasındır.

Ben sorunumu böyle çözdüm ayrıca burası bir forum kimse kimseye konuşma diyemez.
Gidip HD Graphics bilmemkaç içeren işlemcisi eski püskü atom bir işlemci olan laptopla oyuna girersen tabi drop yersin.
Normal şartlarda 930MX + İ5-8250U İkilisiyle drop yememen, yesen bile çok az yemen lazım. Oyundaki güncellemeyle sorunlar oluştu ve benimle birlikte iki arkadaşım da sorununu bu şekilde çözdü. Şimdi sen afedersin ama kötü bir laptop ile oyuna girip birçok şey deneyip yine çözüm alamadıysan gelip de benim konumu kirletemezsin. Hiç kusura bakma.

Ayrıca laptopun varsa oyun oynama git masaüstü al ne demek ya. Tamam benim masaüstü bilgisayarım var ama ben başka bir yerde iken kasayı yanımda mı taşıyacağım?
Aga intel hd graphics ile oynamıyorum?
LENOVO™ IDEAPAD 320

İ5-8250U
8GB RAM
1TB HDD
AMD RADEON(TM) 530 / INTEL(R) UHD GRAPICHS 620 (Oyunlarda bunu kullanmıyorum)
Sistem özelliklerim bunlar ve çoğu oyunda yüksek fps alsam bile fps drop yiyorum aga dediğim gibi her yöntemi denedim.
Ayrıca masaüstü konusuna gelirsek sadece fikrimi söyledim oyun için laptop alınmaz diyenler gerçekten haklı yani biryerden sonra laptop eski performansını veremiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

oha.
Fotosu var mı.
Bahsettiğim şey bu

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Ayrıca masaüstü konusuna gelirsek sadece fikrimi söyledim oyun için laptop alınmaz diyenler gerçekten haklı yani biryerden sonra laptop eski performansını veremiyor.
Elbette oyun için Masaüstü daha ön planda olmalı katılıyorum ancak 2 yıl önce aldığım laptopum birçok oyunu oynatırken drop yediğim için oyun oynamamak mantıksız bir hareket olur.
Sistem özelliklerim bunlar ve çoğu oyunda yüksek fps alsam bile fps drop yiyorum aga dediğim gibi her yöntemi denedim.
Peki bu FPS Drop sadece Valorantta mı?
Ve ne zamandır yaşıyorsun?

TheShape

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin Aydoğan
Elbette oyun için Masaüstü daha ön planda olmalı katılıyorum ancak 2 yıl önce aldığım laptopum birçok oyunu oynatırken drop yediğim için oyun oynamamak mantıksız bir hareket olur.

Peki bu FPS Drop sadece Valorantta mı?
Ve ne zamandır yaşıyorsun?
Yok kanka Valorant ve Dead By Daylight oynuyorum genellikle yani o kadar bıktım ki artık oyun oynamaktan zevk alamıyorum. Hard diskin sağlığına baktım sağlam, ramler sağlam ekran kartı driveri güncel işlemci tıkır tıkır çalışıyo windows güncel. Bitek BIOS güncel değil onuda bilmediğim için yapmaya korkuyorum açıkçası. Bakıma gönderip fanın ve soğutucunun tozunu aldırmak ve de işlemciyle ekran kartının termal macununun yenilenmesini istiyorum ama lenovo servisi sadece göndermeli kargo ile cihaz alıyor. Garantim de bitti baya dardayım yani.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,887
İsim