Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop ısınmadığı halde işlemci hızını kısıtlıyor.

Kashiteka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda Ege Tulum
Arkadaşlar selam. Bilgisayarım 2 gün önce ısınıp işlemci hızını düşürüyordu bende dün temizlemek için içini açtım ve temizledim. Termal macunun neredeyse yok olduğunu fark ettim ve bugün termal macun alcaktım. Ama bilgisayarı geri toplayıp açtığımda fan sesi gereksiz yükselmeye başladı ve işlemci en ufak bir yük binmesinde hızını 2.30GHz den 0.78'e düşürüyor. Hiç bir ısı artışı olmamasına rağmen fan kendi kendine hızlanıyor azalıyor. Windowsta arama yapmak istesem bile bu durum gerçekleşiyor bunu nasıl çözebilirim? Youtube'dan felan baktım bios pili resetlerseniz düzelebilir diyor onu denemeli miyim? Şimdiden hepinize teşekkürler.

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
Enes Sayar
Arkadaşlar selam. Bilgisayarım 2 gün önce ısınıp işlemci hızını düşürüyordu bende dün temizlemek için içini açtım ve temizledim. Termal macunun neredeyse yok olduğunu fark ettim ve bugün termal macun alcaktım. Ama bilgisayarı geri toplayıp açtığımda fan sesi gereksiz yükselmeye başladı ve işlemci en ufak bir yük binmesinde hızını 2.30GHz den 0.78'e düşürüyor. Hiç bir ısı artışı olmamasına rağmen fan kendi kendine hızlanıyor azalıyor. Windowsta arama yapmak istesem bile bu durum gerçekleşiyor bunu nasıl çözebilirim? Youtube'dan felan baktım bios pili resetlerseniz düzelebilir diyor onu denemeli miyim? Şimdiden hepinize teşekkürler.
yeni macun alıp sürdün mü ?

Kashiteka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Arda Ege Tulum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
648
İsim
Enes Sayar
Hayır. Yarın alıp onuda deneyeceğim ama hiç ısınmıyor bile bilgisayar dışarıya güzel hava akışı da var ama en ufak bir şeyde böyle yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan da bir sıkıntı yok o normal çalışıyor.
Isınmaz tabi, işlemci hızını düşürüyor ve fanları hızlandırıyor ısınmasın diye.
Termal macun aldığınızda düzelecektir büyük ihtimalle

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Hüseyin Berk Büyüktaş
Hayır. Yarın alıp onuda deneyeceğim ama hiç ısınmıyor bile bilgisayar dışarıya güzel hava akışı da var ama en ufak bir şeyde böyle yapıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fan da bir sıkıntı yok o normal çalışıyor.
o zaman niye ses çıkarıp tekrar düşüyo bak tavsiyem var birdaha öyle ses çıkardığında kasaya vur ses kesilirse fanda toz var demektir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,852
Üyeler
149,093
Son üye
Tunahan plt
Top Bottom