Neler Yeni

Yardım Laptop işlemcime undervoltage yapmak istiyorum yardım eder misiniz?

YazılımKafa

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle
şuan böyle dediğim gibi locked tarafları için herşeyi yaptım ama yok ama dediğn yere bd prochot tik koydum ama 95 derece gösteriyor o 2 tarafı anlamadım tam olarak Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

@YazılımKafaAlıntıyı görüntüle
Amd kullandığım için farklı uygulama kullanıyorum. Bu uygulamanın detaylarını bilmiyorum. Nete throttlestop sıcaklık limiti yaz detayları çıkar. Farklı sitelerde varda link atmıyorum.

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
Amd kullandığım için farklı uygulama kullanıyorum. Bu uygulamanın detaylarını bilmiyorum. Nete throttlestop sıcaklık limiti yaz detayları çıkar. Farklı sitelerde varda link atmıyorum.
Şöyle söyliyim şimdi sana o sol tarafda bd speedstep tuşlarına basabiliyorum tpl sekmesindeki ayarları değiştirebiliyorum ama FIVR de çoğu ayar kapalı sadece offset voltage da range tikleri açık 125mv 250mv 1000mv o kadar nereleri ayarlamam lazım yazabilirmisin bana sana zahmet

amd olduğunu dikkat etmemişim peki işlemci olarak amd mi ısınıyor sence intel mi

YazılımKafa

80+ Silver
Şöyle söyliyim şimdi sana o sol tarafda bd speedstep tuşlarına basabiliyorum tpl sekmesindeki ayarları değiştirebiliyorum ama FIVR de çoğu ayar kapalı sadece offset voltage da range tikleri açık 125mv 250mv 1000mv o kadar nereleri ayarlamam lazım yazabilirmisin bana sana zahmet

amd olduğunu dikkat etmemişim peki işlemci olarak amd mi ısınıyor sence intel mi
Offset voltage ayarı voltajı düşürüyor. Kademe kademe düşürmen lazım. Mesela range 125 kalsın. 1 kademe düşür. Test et pc de mavi ekran vs olmazsa tekrar düşür tekrar test et. Böyle böyle mavi ekran gibi hatalar alakana kadar ufak ufak düşürüyorsun. Hata alınca da pc kapatma tuşuna 5 saniye basılı tut. Sonra tekrar aç. Ayarı bir önceki kademeye al. Mesela 5 kere düşürünce hata olduysa tekrar 4. kademeye al.
Ayrıca kayıt için aşağıdaki seçeneği seç

Ekler

• Screenshot_20240729_210650_Chrome.jpg
    Screenshot_20240729_210650_Chrome.jpg
    369.8 KB · Hit: 5

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
Offset voltage ayarı voltajı düşürüyor. Kademe kademe düşürmen lazım. Mesela range 125 kalsın. 1 kademe düşür. Test et pc de mavi ekran vs olmazsa tekrar düşür tekrar test et. Böyle böyle mavi ekran gibi hatalar alakana kadar ufak ufak düşürüyorsun. Hata alınca da pc kapatma tuşuna 5 saniye basılı tut. Sonra tekrar aç. Ayarı bir önceki kademeye al. Mesela 5 kere düşürünce hata olduysa tekrar 4. kademeye al.
Ayrıca kayıt için aşağıdaki seçeneği seç
baştan beri 125mv daydı ama 250 1000 yapınca da hiçbirşey olmadı hangisini öneriyorsun

YazılımKafa

80+ Silver

omerboran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Omer
1722279076944.png

dediğim bu arada bunu kapatınca 15 20 derece işlemcinin gücü düşüyor bunla uğralşıyorrdum önceden fps drop 15 20 saniye kısa süreli sorunda şimdi direk uygulamayla uğraşıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,485
Üyeler
154,414
Son üye
Flowzzy
Top Bottom