Neler Yeni

Laptop mu masaüstü mü?

Orfoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
orfo
Arkadaşlar, selam. Ben yeni bilgisayar almayı planlıyorum. İlk başta aklımda masaüstü vardı ve ne alacağımı falan düşünmüştüm. Ama sonrasında arkadaşlarım bir yere giderken taşıyamazsın, çok yer kaplar gibi şeyler söylemeye başladılar. Bilgisayarı hem oyun hem de genel işler için kullanacağım. Ayrıca bu bilgisayarı aldıktan sonra uzun süre de yenisini alamam. Bu yüzden sormak istedim, laptop mu daha mantıklı yoksa masaüstü mü?

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Asil
Arkadaşlar, selam. Ben yeni bilgisayar almayı planlıyorum. İlk başta aklımda masaüstü vardı ve ne alacağımı falan düşünmüştüm. Ama sonrasında arkadaşlarım bir yere giderken taşıyamazsın, çok yer kaplar gibi şeyler söylemeye başladılar. Bilgisayarı hem oyun hem de genel işler için kullanacağım. Ayrıca bu bilgisayarı aldıktan sonra uzun süre de yenisini alamam. Bu yüzden sormak istedim, laptop mu daha mantıklı yoksa masaüstü mü?
Taşıman gerekiyorsa sormaya bile gerek tok tabii ki laptop ancak tek amacın performans ise masaüstünün daha fazla performans vereceğini konuşmaya bile gerek yok. Ben tercihimi laptoptan yaptım zaman zaman taşımam gerekeceği için sende de böyle bir durum varsa laptop tavsiye ederim.

AtaEmir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ata emir şimşek
Eğer laptop alacaksan 4060 bi laptop al masaüstü performansı ile laptop performansını eşitleyebiliyorsun

Orfoz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
orfo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Taşıman gerekiyorsa sormaya bile gerek tok tabii ki laptop ancak tek amacın performans ise masaüstünün daha fazla performans vereceğini konuşmaya bile gerek yok. Ben tercihimi laptoptan yaptım zaman zaman taşımam gerekeceği için sende de böyle bir durum varsa laptop tavsiye ederim.
Oyun olarak ağır oyunlar oynamam ama iki işi birden idare eder mi laptoplar? Sıkıntı çıkarır mı?

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Mehmet Eyüp Atan
Laptop eğer zoraki taşıman gerekmiyorsa alma. Ben üniversite için almıştım çıkarırım belki diye masaüstü aldım satacak yer arıyorum. Performans olarak imkanı yok eşit olmasının. İkinic faktörde en azından masaüstünü güncelleyebilirsin ekran kartı vs. değişerek. Laptop aldın mı bi ram ssd güncellersin.

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
338
İsim
Erdem çay
Laptop yüksek bütçe düşük performans
Karar tamamen kişisel

kesinlikle ancak acayip bir sorun çıkartmaz laptopta 10fps-15fps falan oynar
Elbette. Genel performanstan bahsettim ben. Örneğin düzgün bir soğutma sistemi olan laptop ve masaüstü arasında da dağlar kadar fark oynayabiliyor.

mortemeyn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Mehmet Eyüp Atan
kesinlikle ancak acayip bir sorun çıkartmaz laptopta 10fps-15fps falan oynar
Nasıl? 165W ekran kartıyla masaüstündeki 300W çeken kart bir mi? 4080 laptop ile 4080 masaüstü mesela. Çok yanlış bir şey bu. Isınsa güç kesecek bide.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her şey FPS değil ekran kartıyla render alsan bir şey alsan bir süre sonra ısınıcak. Fark var tamamen laptop yüksek para düşük performans.

AtaEmir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ata emir şimşek
Nasıl? 165W ekran kartıyla masaüstündeki 300W çeken kart bir mi? 4080 laptop ile 4080 masaüstü mesela. Çok yanlış bir şey bu. Isınsa güç kesecek bide.
4060 üzerine konuştuk. Güç tüketimi zaten çok düşük bir kart olduğu için laptop ve masaüstünde kullandıkları kartlar birebir aynı

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
921
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
taşıma ihityacın varsa laptop yoksa masaüstü