Neler Yeni

Laptop ram MHz uyuşmazlığı

Evox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Ali Yiğit
Dostlar selam, "X553MA" model Asus laptopumun ramini 2Gb'dan 8Gb'a yükseltmek istiyorum.
Ancak şöyle ilginç bir durum ile karşılaşmaktayım:
- Görev yöneticisinden baktığımda 1333mhz gözüken ram hızı
- Aida64 extrem uygulamasından baktığımda SPD kısmında bellek hızı "DDR3-1600(800MHz)" olarak,
Çipset kısmında ise "Desteklenen bellek türleri: DDR3-1333 SDRAM" şeklinde bir yazı görüyorum. Yani 1600mhz değil 1333 gözüküyor.
-İnternetten marka model sorgulaması yaptığımda ise 1600mhz desteğini görüyorum ama içim rahat etmedi. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi, bir de Cl değerim 9 gözüküyor. Cl değeri 11 olan bir ram kullanmamda sıkıntı olur mu

Can...

80+ Platinum
Dostlar selam, "X553MA" model Asus laptopumun ramini 2Gb'dan 8Gb'a yükseltmek istiyorum.
Ancak şöyle ilginç bir durum ile karşılaşmaktayım:
- Görev yöneticisinden baktığımda 1333mhz gözüken ram hızı
- Aida64 extrem uygulamasından baktığımda SPD kısmında bellek hızı "DDR3-1600(800MHz)" olarak,
Çipset kısmında ise "Desteklenen bellek türleri: DDR3-1333 SDRAM" şeklinde bir yazı görüyorum. Yani 1600mhz değil 1333 gözüküyor.
-İnternetten marka model sorgulaması yaptığımda ise 1600mhz desteğini görüyorum ama içim rahat etmedi. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi, bir de Cl değerim 9 gözüküyor. Cl değeri 11 olan bir ram kullanmamda sıkıntı olur mu
Anladığıma göre ramin 1333 mhz de çalışıyor muhtemelen farklı cl ram kullanırsan mavi ekran yeme gibi sorunlar yaşaya bilirsin bende daha bilgili arkadaşlar daha net yardımcı olacaktır ranleri aynı marka model almaya dikkat etmek lazım mavi ekranı ben yaşamıştım ramler farklı olduğu için

• Beğen
Reaksiyonlar: Evox
Top Bottom