Neler Yeni

Çözüldü✓ Laptop tepesi kör vida

Dadaş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer
Edit: Dostlar sorunumu matkabın ucuna ince küçük tornavida takip çözebildim teşekkür ederim
////
Merhaba dostlar öncelikle hayırlı olsun dileklerimle
Laptobum için harddisk almıştım fakat kapağı açmak isterken vidanın biri kör oldu ve malesef ki harddisk eklemesini yapamadım . 1 aydır öyle bekliyor evde . Internetteki cogu yontemi denedim ama sonuc yine ayni . Ayrica cihazın garantisi bitmemişti ve parca eklemesine izin veriliyor ? vida deligin icinde. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:

jtoptog

80+
Lehim makinesi ile vidayı ısıtıp cımbızla çekin. Sonrasında orayı tamir etmeniz gerekecek. İnternette videolar var.

DDRQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Serkan sss
bende aynı sorunu yaşamıştım bir tv tamircisine götürüp matkapla vidanın üzerini parçalattım kalan kısım hala içinde ama tekrar hdd takmadım takacağım zaman cımbızla çıkarabilirim muhtemelen hasar görmedi laptop ama vidayı ısıtmak istemiştim başta bilgisayarcıdaki lehim uygun değildi adım adım denemek daha mantıklı bu tarz riskli olayları

Paramount

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Enes Simatkot
Tornavidanın ucuna bir peçete veya kağıt koyun vida ile arasında kalan boşluğu belki doldurur ve baskıyla vidayı gevşetirsiniz.

Güneş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mehmet Eren Güneş
kör vida açmak için aparatlar var ancak biraz maliyetli. iyi niyetli herhangi bir tamirciye giderseniz emin olun yardımcı olacaktır

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
Vidanın boyutuna göre metal bir çubuğu güçlü yapıştırıcı ile kasaya temas etmeden vidaya yapıştırıp dikkatle çevirebilir siniz.

tns1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Oğuz
Düz ağızlı ince saatçi tornavidası bulun. Yalama olmuş vida başına dayayıp çok küçük hareketlerle sağ sol yaparak bastırın. Vida başında kendine yeni bir oyuk açsın düz çizgi halinde. Bu sayede vidayı açabilirsiniz. Ben bu şekilde yapmıştım.

Top Bottom