Neler Yeni

Laptop uçuyor usta bana ne oldu diyor ?

Covid19

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
co
Ekran görüntüsü 2023-03-23 021407.png

Arkadaşlar ben laptobumu temizledim normalde önceden 100 derecelere çıkardı oyun oynarken,temizledikten sonra 75-80 derecelere kadar düşüş oldu aradaki farkı çok fazla buldum msı afterburnerdan bakıyorum acaba bu uygulama yanlış mı gösteriyor ve ya bakabileceğim farklı uygulamalar var mı ? 5-10 derecelik bir düşüş bekliyordum ancak 15-20 derecelik bir düşüş olunca şaşırdım,ki eskiden laptop klavyesi elimi yakardı :D şimdi soğuk baya.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
ismail
temizleyince oluyor öyle ya ben tuş takımını çıkartıp üst plakayı 2 cm havaya kaldırdıktan sonra harici klavye ile kullanmaya başlamıştım 20 derece fark etmişti

Bura.K

80+ Silver
Dizüstü bilgisayarlarda temizleme işlemi çok etki bırakıyor. Hele uzun süre temizlemediyseniz bayağı etki bırakıyor.

İşlemci Sensörleriniz doğruyla MSI Afterburner CPU sıcaklığını doğru gösterir. Sensörler hatalıysa zaten bunu fiziksel olarak (dediğiniz gibi klavye elinizi yakmıyorsa falan) hissedersiniz. CPU sensörünüz yüksek ihtimalle doğru çalışıyor. Yani 75 derecelerde çalışıyor bilgisayarınız.

Covid19

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
co
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dizüstü bilgisayarlarda temizleme işlemi çok etki bırakıyor. Hele uzun süre temizlemediyseniz bayağı etki bırakıyor.

İşlemci Sensörleriniz doğruyla MSI Afterburner CPU sıcaklığını doğru gösterir. Sensörler hatalıysa zaten bunu fiziksel olarak (dediğiniz gibi klavye elinizi yakmıyorsa falan) hissedersiniz. CPU sensörünüz yüksek ihtimalle doğru çalışıyor. Yani 75 derecelerde çalışıyor bilgisayarınız.
Ortalama olarak 1,5-2 senedir temizlememiştim temizleme esnasında fanlardan baya toz çıkarttım kalıp şeklinde :D daha sonra thermalgrizzlynin macununu kullandım 20 derece kadar bayağı bir fark oldu şaşırdım sorayım dedim teşekkürler arkadaşlar.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,088
İsim
Selim
Ortalama olarak 1,5-2 senedir temizlememiştim temizleme esnasında fanlardan baya toz çıkarttım kalıp şeklinde :D daha sonra thermalgrizzlynin macununu kullandım 20 derece kadar bayağı bir fark oldu şaşırdım sorayım dedim teşekkürler arkadaşlar.
Ben de laptopumu temizledim ama macun olmadığı için temizleyip macunsuz kapattım. Pc 105 derecelere çıkıp çıkıp drop yiyordu. Mx4 alıp sürdüm stres testinde 65 derece sabit :D 40 derece fark uçuk ama çok fark ediyor.

Covid19

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
co
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de laptopumu temizledim ama macun olmadığı için temizleyip macunsuz kapattım. Pc 105 derecelere çıkıp çıkıp drop yiyordu. Mx4 alıp sürdüm stres testinde 65 derece sabit :D 40 derece fark uçuk ama çok fark ediyor.
Aga ben de ilk temizleyip koyduktan sonra 20-25 derecelere kadar fark oldu dedim herhalde kullandığım program fake falan atıyor buraya sorayım dedim ama olabiliyomuş bu saatten sonra en geç senede bir kere temizlerim net :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,564
Üyeler
141,312
Son üye
hckkrtt
Top Bottom