Neler Yeni

Laptop zorlayınca kapanıyor

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
328
İsim
Berke
Çok iyi olmayan i5 8. Nesil Lenovo laptopum var bu gün oyuna girince 1 2 dk sonra kapanmaya başladı. Geçen hafta termalacun değiştirmiştim acaba düzgün yapamadım ısıdan mı kapanıyor dedim ama sıcaklıklar düzgün gözüküyor tekrar içini açıp termal macun güzel yayılmışmı diye baktım gayet iyiydi. Fark ettiğim şey normalde batarya ölü ama 5 dk falan şarjdan çekince idare ediyordu. Ve batarya genelde yüzde 80 veya tam dolu oluyordu şimdi baktığımda artık sıfır gözüküyor ve şarjdan çektiğim an kapanıyor. Tamamen gitmiş. Ben sorunu adaptör yeterli güç sağlayamıyor bataryada ona destek olmayınca kapanıyor diye yorumladım.

Yeni batarya fiyatlarına baktım 2bin TL civarı bilgisayar perişan durumda 2 bin TL harcamak istemiyorum onu yapsam kesin başka sorunlarda çıkacak 5 6 aya yeni bilgisayar almayı planlıyorum ama okul içinde lazım oluyor solidworkse girip biraz zorlayıncada kapanıyor ne yapabilirim batarya şoklama gibi şeyler yapılabilir mi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Batarya çıkarılabilir durumdaysa çıkarıp tekrar deneyin.

Top Bottom