Neler Yeni

Laptopmu Almalıyım Kasamı?

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Onur Dogan
Bütçe
25000
Arkadaslar merhabalar. 3 gun once 24.700 e monster tulpar v20.5 satın aldım. 7 aralıkta kargoya verilecek o tarihe kadar iptal edersem iade işlemi cok daha kolay ve hızlı olacak. benimde aklımı karıstıran birtakım seyler var. şimdi ben universite sınavına girecegim bu sene ve birkac youtubera ve kendi kanalıma video uretiyorum. dolayısıyla her gun bilgisayara ihtiyacım oluyor yazın memlekete giderken stok video yapayımda bikac gun gideyim diye bi imkanım olmuyor. elimin altında her gun bir bilgisayar olmaliki işimi yapabileyim. birde yazılım veya pc muhendisligi okumayı dusunuyordum ondan dolayı universitedede işime yarar ne de olsa diye sipariş ettim laptop. fakat suan aklıma takılan bisey oldu. kasalar bildigim kadarıyla laptoplara oranla hem cok ucuz hem cok daha performanslı. ilk olarak bu normal kasalardan cok daha kucuk olan kasalar varya boyut olarak kucuk. onlardan alıp yazın taşıyabilirmiyim diye dusundum. ama o senaryoda yanımda bi monitör tasımam gerekli dolayısıyla cok zahmetli olur gittigim yerdede hoş olmaz. asıl kafamı kurcalayan seye gelelim. benim 25 bin tl verdigim laptop performansını sanırsam suan indirim kovalarsam 12-13 bin tl lik bir kasada alabiliyorum. hal böyle olunca acaba 12-13k fiyatlarından bi kasa alsam, yaza dogruda kasanın taksitlerini ödeyince 15 bin tl bandına bi laptop alsam beni yazın 2-3 hafta premiere proda kurgu yapacak kadar ve 4 yıl universitede isimi görecek kadar gotururmu? yoksa ilerki donemde bir daha laptop almam mı gerekir? yazılım bolumunde nasıl bir pc gereksinimi oluyor bilgisi olan yardımcı olabilirmi? ekstra çözüm onerileriniz varsada paylaşırsanız cok sevinirim.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaslar merhabalar. 3 gun once 24.700 e monster tulpar v20.5 satın aldım. 7 aralıkta kargoya verilecek o tarihe kadar iptal edersem iade işlemi cok daha kolay ve hızlı olacak. benimde aklımı karıstıran birtakım seyler var. şimdi ben universite sınavına girecegim bu sene ve birkac youtubera ve kendi kanalıma video uretiyorum. dolayısıyla her gun bilgisayara ihtiyacım oluyor yazın memlekete giderken stok video yapayımda bikac gun gideyim diye bi imkanım olmuyor. elimin altında her gun bir bilgisayar olmaliki işimi yapabileyim. birde yazılım veya pc muhendisligi okumayı dusunuyordum ondan dolayı universitedede işime yarar ne de olsa diye sipariş ettim laptop. fakat suan aklıma takılan bisey oldu. kasalar bildigim kadarıyla laptoplara oranla hem cok ucuz hem cok daha performanslı. ilk olarak bu normal kasalardan cok daha kucuk olan kasalar varya boyut olarak kucuk. onlardan alıp yazın taşıyabilirmiyim diye dusundum. ama o senaryoda yanımda bi monitör tasımam gerekli dolayısıyla cok zahmetli olur gittigim yerdede hoş olmaz. asıl kafamı kurcalayan seye gelelim. benim 25 bin TL verdigim laptop performansını sanırsam suan indirim kovalarsam 12-13 bin TL lik bir kasada alabiliyorum. hal böyle olunca acaba 12-13k fiyatlarından bi kasa alsam, yaza dogruda kasanın taksitlerini ödeyince 15 bin TL bandına bi laptop alsam beni yazın 2-3 hafta premiere proda kurgu yapacak kadar ve 4 yıl universitede isimi görecek kadar gotururmu? yoksa ilerki donemde bir daha laptop almam mı gerekir? yazılım bolumunde nasıl bir pc gereksinimi oluyor bilgisi olan yardımcı olabilirmi? ekstra çözüm onerileriniz varsada paylaşırsanız cok sevinirim.
Aldığın laptopun donanımı nedir bilmiyorum ama bence bu tarz bir kullanımda laptop almak daha mantıklı olacaktır.

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Mustafa Enes Bulut
Yazılım bölümlerinde öyle ağır PC ye ihtiyaç olmuyor ben bilişim sistemleri mühendisliği okuyorum c gibi uygulamalar ağır değil ama premier pro video edit programı olacağı icin PC ne kadar iyi olursa o kadar iyi performans alırsın kasayı taşıma düşüncesini aklından çıkar eşyalarini zor taşiyorsun ben ve çevremdeki arkadaşlarda laptop var son derece memnunuz ben tek laptoptan yanayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazılım bölümlerinde öyle ağır PC ye ihtiyaç olmuyor ben bilişim sistemleri mühendisliği okuyorum c gibi uygulamalar ağır değil ama premier pro video edit programı olacağı icin PC ne kadar iyi olursa o kadar iyi performans alırsın kasayı taşıma düşüncesini aklından çıkar eşyalarini zor taşiyorsun ben ve çevremdeki arkadaşlarda laptop var son derece memnunuz ben tek laptoptan yanayım
Ne yalan söyleyeyim senin düşüncen benim de aklımdan geçti hem kasa hem laptop ama saçma olacağını düşündüm

wruno

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Onur Dogan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne yalan söyleyeyim senin düşüncen benim de aklımdan geçti hem kasa hem laptop ama saçma olacağını düşündüm
bilemedim hocam şimdi harcadıgım parayı butce olarak ele alırsak ben 25 bine aldım laptopu internette 14 bine i3-12100f rx6700 lu bilgisayar var. yine aynı fiyatlara 3060 lı bilgisayarlarda var işlemcileri çok az daha kotu aldıgım bilgisayardan. böylede olunca şimdi bu kasayı alsam geriye 11 bin tl kalıyor. 14-15 binlerede 3050 ti lı laptoplar bulunuyor onlarda dışarı işleri için fazla fazla yeterli. fakat laptop işi yaza kalırsa fiyatlar konusu ne olur bilnmez ama ben yinede öyle ucurum bi fiyat degisikligi olcagını sanmıyorum. ki belki yazın ihtiyaca göre tekrar laptop icin 20-25 bine cıkabilirim butce olarak sonucta pc taksiti vs olmuyor ozaman.

Top Bottom