Neler Yeni

Laptopta hayat belirtisi yok

Dikastes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Taşcı
3 senelik Acer nitro laptopumun içinden tıkır tıkır bir ses geliyodu. Ben de içini açıp baktım ve hdd'nin kasasının bir vidasının düşmüş olduğunu gördüm. Sadece bu vidayı yerine takıp tekrar kapattım. Bilgisayar bir daha açılmadı hatta şarj ışığı bile yanmıyor. Bilgisayarcıya sorduğumda anakartı yanmıştır dedi. Böyle hiçbir şey yapmadan anakartın yanması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Sorunun kaynağı nedir sizce yardımcı olur musunuz?

arifdgc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
225
İsim
Arif Dağcı
3 senelik Acer nitro laptopumun içinden tıkır tıkır bir ses geliyodu. Ben de içini açıp baktım ve hdd'nin kasasının bir vidasının düşmüş olduğunu gördüm. Sadece bu vidayı yerine takıp tekrar kapattım. Bilgisayar bir daha açılmadı hatta şarj ışığı bile yanmıyor. Bilgisayarcıya sorduğumda anakartı yanmıştır dedi. Böyle hiçbir şey yapmadan anakartın yanması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Sorunun kaynağı nedir sizce yardımcı olur musunuz?
Statik elektrikten dolayı düşük ihtimalle de olsa evet yanabilir eldiven takmalıydın.

Dõ man

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Furkan
Yeni HDD tak dene
Pardon şarj ışığı yanmıyor yazmışsın işe yaramaz muhtemelen

Sakurajima Mai

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
624
İsim
Abdulkadir Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı
Aynı şekilde bende laptopu açmıştım HDD vardı tek yaptığım onu çıkarıp yerine SSD takmak oldu sonrasında çalışmadı tamire götürdüm anakartin bazı devreleri yanmış onları tamir etti verdi

Dikastes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emirhan Taşcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı şekilde bende laptopu açmıştım HDD vardı tek yaptığım onu çıkarıp yerine SSD takmak oldu sonrasında çalışmadı tamire götürdüm anakartin bazı devreleri yanmış onları tamir etti verdi
Ne kadar bir masraf çıkmıştı hocam?

Top Bottom