Neler Yeni

Laptopta onboard ekran kartını nasıl kapatabilirim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Yiğit Durmaz
Merhaba
HP db1052nt laptopumda dahili ekran kartı olan VEGA 3 ekran kartımı kapatabilir miyim. Harici olarak Radeon 530 ekran kartımı sürekli kullanmak istiyorum. Amacım VEGA 3 ekran kartımın 4 GB belleğimin 512 MB kısmını kullanmasını istemiyorum. Belki biraz daha stabil bir oyun oynarım diye. Dediğim olur mu ya da yapan varmı. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim :)

FyeLowie

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
482
İsim
ali uyar
Merhaba
HP db1052nt laptopumda dahili ekran kartı olan VEGA 3 ekran kartımı kapatabilir miyim. Harici olarak Radeon 530 ekran kartımı sürekli kullanmak istiyorum. Amacım VEGA 3 ekran kartımın 4 GB belleğimin 512 MB kısmını kullanmasını istemiyorum. Belki biraz daha stabil bir oyun oynarım diye. Dediğim olur mu ya da yapan varmı. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim :)
Oyunların açılmasını Windows ayarlarından > Grafik ayarları menüsünden değiştirebilirsin harici Ekran kartını seçerek, onun dışında kapatmana gerek yok, büyük ihtimalle kapatamazsınız.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam tam emin değilim ama aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına gelin, orda onboard kart gözüküyorsa onu devre dışı bırakmayı deneyin.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hocam tam emin değilim ama aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına gelin, orda onboard kart gözüküyorsa onu devre dışı bırakmayı deneyin.
Oradan devredışı bırakması durumunda windows görüntüsünü kaybedebilir. Bildiğim kadarıyla sisteme görüntü veren gömülü olan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Yiğit Durmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyunların açılmasını Windows ayarlarından > Grafik ayarları menüsünden değiştirebilirsin harici Ekran kartını seçerek, onun dışında kapatmana gerek yok, büyük ihtimalle kapatamazsınız.
Evet ilk dediğin yapılı .

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Oradan devredışı bırakması durumunda windows görüntüsünü kaybedebilir. Bildiğim kadarıyla sisteme görüntü veren gömülü olan.
Haklı olabilirsiniz hocam. ama güvenli modda heralde düzeltebilir eğer böyle bir sorun çıkarsa.

Jokester

80+ Bronze
biosdan kapatabiliyor olmalısın. laptopun adıyla birlikte gavur forumlarda ara bulursun bir şeyler. ama benim bildiğim o rami ne olursa olsun çekecek.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,355
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Boştayken görüntüyü onboard grafikten veriyordur o, o yüzden devre dışı bırakırsan görüntü gider.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Oyunlara girdiğiniz zaman zaten otomatik olarak harici ekran kartından görüntü alıyorsunuz.

Top Bottom