Neler Yeni

Yardım Laptop'u soğutmak fps artışı sağlar mı ?

Savarexxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emircan Uğurlu
Hp marka gtx 1650 ekran kartı ve Amd ryzen 5 3550h işlemcili laptop um var. Gta 5 gibi oyunlarda işlemci 92 dereceleri buluyor ve fps 50-60 arası iken bazen garip bi şekilde 20-25 arası oluyor (ayarlar 1080p very hıgh/ultra) uygulayacağım ek soğutma fps düşmesine çözüm olur mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Laptop'un modeli (HP Pavilion 15-EC0008NT)

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
Benim islemci dun 90 dereceye ulasiyordu ama normal degildi ve fps dropu yasiyordum, islemci 1 Ghz ye iniyordu laptopu soktum, 6 aydir temizlemiyordum, tozunu filan aldim Thermal macunu yeniledim, suan Yukte 80 derece oluyor

Kwrwm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Kerem
Hp marka gtx 1650 ekran kartı ve AMD ryzen 5 3550h işlemcili laptop um var. Gta 5 gibi oyunlarda işlemci 92 dereceleri buluyor ve fps 50-60 arası iken bazen garip bi şekilde 20-25 arası oluyor (ayarlar 1080p very hıgh/ultra) uygulayacağım ek soğutma fps düşmesine çözüm olur mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

İşlemci ısı sınırına geldiği zaman kendini korumak adına frekansını kısar. Laptopu soğutmanız, işlemcinizin ısı sınırına dayanmamasına ve aynı zamanda frekansı azaltıp fps yi düşürmesinin önüne geçecektir

Savarexxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emircan Uğurlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptop o kadar eski değil (max 5 ay olmuştur) termal macun yenilemesine ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum, ama az miktarda tozlanmış olabilir. İçini açıp temizlik yaparsam garanti dışı kalmasından korkuyorum.

Bestistaken

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Ferid Mammadov
Laptop o kadar eski değil (max 5 ay olmuştur) termal macun yenilemesine ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum, ama az miktarda tozlanmış olabilir. İçini açıp temizlik yaparsam garanti dışı kalmasından korkuyorum.
Qaranti disi kalir kesin...

Savarexxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emircan Uğurlu
İşlemci ısı sınırına geldiği zaman kendini korumak adına frekansını kısar. Laptopu soğutmanız, işlemcinizin ısı sınırına dayanmamasına ve aynı zamanda frekansı azaltıp fps yi düşürmesinin önüne geçecektir
Amd'nin sitesinde İşlemcinin 105 dereceye kadar çalışabileceği yazmakta o dereceye yaklaşmadan frekans kısması saçma değil mi?

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Hp marka gtx 1650 ekran kartı ve AMD ryzen 5 3550h işlemcili laptop um var. Gta 5 gibi oyunlarda işlemci 92 dereceleri buluyor ve fps 50-60 arası iken bazen garip bi şekilde 20-25 arası oluyor (ayarlar 1080p very hıgh/ultra) uygulayacağım ek soğutma fps düşmesine çözüm olur mu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

kendimden örnek veriyim bendede HP Pavilion DV6 3320 st var 2 ay önce falan artık pc kapanmaya başladı oyunun ortasında kapanıyodu kesin çözümü söylüyorum termal macun değiştirmek tozları temizlemek bende diyodum o kadar fark etmez ama baya ediyo ekstra soğutucuya gerek yok şuan 70 derece üstüne ççıkmmıyor.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Servisine yolla bence bir baksınlar başka bir sıkıntı olabilir.

Savarexxx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emircan Uğurlu
kendimden örnek veriyim bendede HP Pavilion DV6 3320 st var 2 ay önce falan artık PC kapanmaya başladı oyunun ortasında kapanıyodu kesin çözümü söylüyorum termal macun değiştirmek tozları temizlemek bende diyodum o kadar fark etmez ama baya ediyo ekstra soğutucuya gerek yok şuan 70 derece üstüne ççıkmmıyor.
Kullandığın termal macun nedir? Ve Laptop garanti dışı kalmadı mı neden böyle bi riske girdin anlamadım ?

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Kullandığın termal macun nedir? Ve Laptop garanti dışı kalmadı mı neden böyle bi riske girdin anlamadım ?
dostum laptop 9 yıllık :ROFLMAO: ben yapmadım pc servisine yolladım riske girmek istemedim her ne kadarda macun değiştirmeyi bilsekte laptop bu aynıdeğil masaüstüyle masaüstü olsa zaten ben yapraım her şeyini.

Top Bottom