Neler Yeni

LAPTOPU SÜREKLİ ŞARJDA KULLANMAK ZARALI MI?

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
şarj kapasitesi şuanda 28,62Wh ilk baştaki orjinal kapasitesi 35Wh şarjdan çıkardığımda sadece youtube dan ders çalışıyorum ve şarj 2 saati görmüyor gibi bişey laptop yanlış hatırlamıyorsam 2020 alınma 21 de olabilir yani şuraya getireceğim sürekli 4 saat içinde iki kere tak çıkar yapma yerine bugün ilk defa full şarjda kullandım devam edeyim mi bi zararı olur mu yoksa sürekli her defasında bitirip bitirip doldurmak mı bana kalırsa öyle daha çok ısınıyor laptop bu arada

Siaus

80+
şarj kapasitesi şuanda 28,62Wh ilk baştaki orjinal kapasitesi 35Wh şarjdan çıkardığımda sadece youtube dan ders çalışıyorum ve şarj 2 saati görmüyor gibi bişey laptop yanlış hatırlamıyorsam 2020 alınma 21 de olabilir yani şuraya getireceğim sürekli 4 saat içinde iki kere tak çıkar yapma yerine bugün ilk defa full şarjda kullandım devam edeyim mi bi zararı olur mu yoksa sürekli her defasında bitirip bitirip doldurmak mı bana kalırsa öyle daha çok ısınıyor laptop bu arada
yeni laptoplar o işlemi kendi yapıyor genelde tam doluyken 97-96 ya indirip otomatik geri dolduruyor batarya sağlığı için ama ben arada 2-3 haftada bir yüzde 10 lara kadar kullanıp full dolduruyorum istersen böyle yapabilirsin

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
393
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bataryanın genelde %20-80 aralığında tutulması öneriliyor.

xebec

80+
Batarya koruma kipi var, uygulama olarak ayarla. Sürekli adaptor ile kullan, bataryanı kullanma.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Batarya koruma kipi var, uygulama olarak ayarla. Sürekli adaptor ile kullan, bataryanı kullanma.

• Tasarruf Kipi​

Bu işlev, cihazınız fişe takılıyken pilinizin ömrünü uzatmak için yararlıdır.
    Bu kip etkinleştirildiğinde, pil yalnızca kapasitesinin %55-60'ı kadar doldurulur ve pil ömrü en üst düzeye çıkarılabilir. Ancak, bu işlem AC güç kaynağı ile bağlantısını kesmenizden sonra bilgisayarınızı kullanma sürenizi kısaltacaktır.

bu var hocam

xebec

80+
  • Tasarruf Kipi​

Bu işlev, cihazınız fişe takılıyken pilinizin ömrünü uzatmak için yararlıdır.
    Bu kip etkinleştirildiğinde, pil yalnızca kapasitesinin %55-60'ı kadar doldurulur ve pil ömrü en üst düzeye çıkarılabilir. Ancak, bu işlem AC güç kaynağı ile bağlantısını kesmenizden sonra bilgisayarınızı kullanma sürenizi kısaltacaktır.

bu var hocam

Evet, tam da bu. Sürekli bu şekilde kullan ki bataryayı kullanmasın.

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
yeni laptoplar o işlemi kendi yapıyor genelde tam doluyken 97-96 ya indirip otomatik geri dolduruyor batarya sağlığı için ama ben arada 2-3 haftada bir yüzde 10 lara kadar kullanıp full dolduruyorum istersen böyle yapabilirsin
yani şimdi şarjda kullanayım mı kulanmayayım mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet, tam da bu. Sürekli bu şekilde kullan ki bataryayı kullanmasın.
hocam benim bundan anladığım sizin anlattığınızla aynı değil hep adaptörünüzü kullanır falan demiyor %55 60 falan diyor

Kaptan7

80+
Laptopu şarjda kullanın diyorlar bazı laptoplarda kendiniz kısıtlama yapabiliyorsun %80 kadar doluyor 2 haftada 1 defa doldur boşalt yaparsan iyi oluyor %20kadar indirmen yeterli. Bu pilin ömrünü uzatır

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
Laptopu şarjda kullanın diyorlar bazı laptoplarda kendiniz kısıtlama yapabiliyorsun %80 kadar doluyor 2 haftada 1 defa doldur boşalt yaparsan iyi oluyor %20kadar indirmen yeterli. Bu pilin ömrünü uzatır
bi üstte yazdığım gibi tasarruf kipi varda hocam sınırlama göremedim

Kaptan7

80+
Ben öyle kullanıyorum ztn Asus tuf Max 2 1.5 saat dayanıyor %80 kısıtlama yaptım ama arada 3 4 günde bir sadece şarjda kullanmıyorum 80 den 40 50 indirip şarja takmaya başlıyorum dediğim gibi 3 4 günde bir

bi üstte yazdığım gibi tasarruf kipi varda hocam sınırlama göremedim
Hangi marka laptop kullanıyorsun

Handle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Atakan AKTAŞ
Ben öyle kullanıyorum ztn Asus tuf Max 2 1.5 saat dayanıyor %80 kısıtlama yaptım ama arada 3 4 günde bir sadece şarjda kullanmıyorum 80 den 40 50 indirip şarja takmaya başlıyorum dediğim gibi 3 4 günde bir

Hangi marka laptop kullanıyorsun
lenovo hocam

işte dediğim gibi bunda 55 60 arası sabitleyip adaptörden kullanma varmış galiba

xebec

80+
yani şimdi şarjda kullanayım mı kulanmayayım mı

hocam benim bundan anladığım sizin anlattığınızla aynı değil hep adaptörünüzü kullanır falan demiyor %55 60 falan diyor

Aslında aynı. Adaptorden çekiyor. Bataryayı kullanmıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,841
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom