Neler Yeni

Bilgisayar.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
An10im1i
Format atmadan önce durup dururken bilgisayarımda anlık bir cmd açılıp kapanıyordu virüs olduğunu düşünmesemde format attım fakat bugün kasperskyı bilgisayarımdan silerken anlık bir cmd ekranı açılıp kapandı bilgisayara opera dışında bir program yüklemedim bile sizce virüs varmıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen 3 3250u 12gb ram
biz veri göremeden sezgisel şudur diyemeyiz.
işletim sisteminiz ne

...
sanal belleğinizi gözden geçirin.
sistem ayarlı yapın.
sistem özellikleri performans sekmesinden.

selcukhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Selçuk Han Zengin
işlem yaptığında işlemci %100 de oluyor. İşlemi bırakınca mı 25 oluyor. Yoksa gezinirken veya iş yaparken mi 25 oluyor. Genelde açılırken 1kaç saniye 100 olur. Ara ara 100 oluyorsa işlemcinden kaynaklı donuyordur.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
An10im1i
W11 home , o cmd ekranı benim de görebileceğimden kısa süre durdu. Sadece cmd ekranının açılıp kapanması normal mi değil mi anlamadım.
kurulum ve kalıntıda nadirde olsa ortaya çıkabilir cmd.

Windows uygulamalarında da PowerShell olarak çıkar.

donanım uyumsuzluğu olabilir
hata kayıtlarına bakın.
bir aygıtın eksikliği güç yönetimini bozuyor olabilir.

veya işlemcinin gpu kısmı mininge esir.
bunun için Kaspersky Live disk ve ESET online ile tam tarama gerekir.

Rkill ile genel durumu kontrol edip raporu buraya atabilirsin...

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
An10im1i
Rkill programını daha önce kullanmadım çok kısa nasıl yapıcağımı yazabilirseniz benim içşn iyi olur. Bu sorun format atmadan önce de vardı işlemcim mininge esir olsa format sonrası düzelmezmiydi? Yine de eset online ile bir tarayayım.
Düzelmeyebilir. Home kullanıcısı tam format ve güvenli bir temiz yükleme yapması lazım.
Sürücü açığı varsa mining kendini geri yükler.

önce sanal bellek ayarını kontrol edin.
diğer konular rutin kontroller için hep lazım olacak şeyler

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
An10im1i
Hocam çok teknik konuşuyorsunuz biraz açarsanız çok iyi olur temiz kurulum kısmını arkadaşımın pc sinden usb ye windowsun kendi sitesinden w11 dosyasını kendi aracıyla yazdırdım sonra bios üzeriden usb yi seçip w11 home kurdum (belki başka bir şeyden bahsediyorsunuz diye bu şekilde anlattım ben yanlış biliyor olabilirim) Rkill programını daha önce duymadım o yüzden sordum kaspersky live disk diye nette arattım ama rescue disk var sadece birde eset online tarama bitince kapanıyor sonuçlara bakamıyorum ondan da bir şey çıkmadı sanırım.
rkill basit, yönetici olarak çalıştır txt dosyasında rapor verecek.

sanal bellek için

Görünen o ki, Windows 11'in rastgele donmasının beklenmedik bir nedeni, uygunsuz ekran çözünürlüğüdür. Düşük kaliteli bir grafik kartı kullanıyorsanız ancak yoğun kaynak gerektiren görevleri yerine getiriyorsanız, Windows 11 güncelleme sonrasında rastgele donuyor.

Bunun nedeni, Windows 11'deki mevcut ekran çözünürlüğünün önceki Windows sürümlerinden farklı olmasıdır. Örneğin ekranın desteklediği maksimum çözünürlüğü görebilirsiniz. Ancak düşük seviye GPU'lu güçlü bir monitörde 4k çözünürlük kullanmaya çalışırken donma sorunu ortaya çıkıyor, hatta ani bir çökmeye neden oluyor.

Sorununuzu çözmek için ekran çözünürlüğünü azaltmayı deneyebilirsiniz.

Adım 1: Windows Ayarları uygulamasını açmak için Başlat > Ayarlar'ı tıklayın.

Adım 2: Sol bölmede Sistem'e tıklayın ve Ekran > Ölçek ve düzen seçeneğine gidin .

Adım 3: Ekran çözünürlüğü bölümünün altında istediğiniz çözünürlüğü seçin.

kaydedin

Son düzenleme:

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
An10im1i
Rkill herhangi bir şey bulamadı sanal bellek kısmında ise tüm sürücülerin toplam disk belleği boyutu 4352mb olarak ayarlı.
Cihaz bana geldiğinden beri 1920×1080
ayarında kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Donanımsal bir sorun olabilir mi bilgisayarcıya götüreyim mi?
sistem yönetimli mi sanal bellek?
öyle değilse bazen bellek kendini temizlemediği için sorun çıkarıyor olabilir.

bazı test uygulamaları var hwdinfo64 gibi oradan ve Windows +R msconfig üzerinden donanım detaylarına ve loglara göz atabilirsiniz.

minidump yapın buradaki uzmanlar da gözatabilir.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom