Neler Yeni

Laptopumun güç ışığı yanıp sönüyor ancak açılmıyor

b_karagul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berat karagül
Öncelikle merhaba Casper marka eski bir laptopum var. Oyun oynadıktan sonra dışarı çıkmak için kapattım eve geldiğimde ders çalışmak için açmak istedim ancak sağ altdaki güç ışığı 3-5 saniye yanıp sönüyor ancak bilgisayarda hiç bir tepki yok fan dahi yanmıyor bir kaç forumda ramları sök tak ,ssd yi sök tak gibi işlemler uyguladım ancak hiç bir işe yaramadı sorun neden dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Bataryanızın gücünü kesip direk adaptöre bağlayıp denediniz mi ?

Billur İbrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Billur İbrahim
belki açılıyordur ama ekran kırık yada bozuk olduğu için görüntü gelmiyordur

b_karagul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berat karagül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
belki açılıyordur ama ekran kırık yada bozuk olduğu için görüntü gelmiyordur
Reis fanlar dönmüyor bilgisayarda çalıştığını gösteren tek bir işaret yok sadece köşede 3-4 saniye yanıp sönen bir power ışığı var

G.P.U

80+ Silver
Öncelikle merhaba Casper marka eski bir laptopum var. Oyun oynadıktan sonra dışarı çıkmak için kapattım eve geldiğimde ders çalışmak için açmak istedim ancak sağ altdaki güç ışığı 3-5 saniye yanıp sönüyor ancak bilgisayarda hiç bir tepki yok fan dahi yanmıyor bir kaç forumda ramları sök tak ,ssd yi sök tak gibi işlemler uyguladım ancak hiç bir işe yaramadı sorun neden dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim
Geçmiş olsun gpu çöp kesin

G.P.U

80+ Silver
Acaba neden kaynaklanmış olabilir çünkü hiç bir sıkıntısı yoktu kapattım sonra bir daha açamadım
Belli olmayabilir mesela çok oyun oynarsın gpu ısınır sen bunu fark etmezsin sonra oyuna sinirlenip bilgisayara yada masaya vurusan sertce ekran kartındaki toplar kayıverir bunu düzeltmek istiyorsan bi tamirciye bakıttır tam sorun bu olmayabilir tabi ama sorun buysa gpu yu değiştircek yer bulun sakın bunu mahalle tamircisindrn isteme chip sete sadece ısıl işlem uygular bu fazla etki etmez sadece 2 gün kurtarır
Onun yerine elinde bga makinası olan birinden iste ama aşağı yukarı masrafı çok olabilir

Ama dediğim sorun gpu da olmayabilir ve her zaman fiziksel darbe yada sarsıntı sonucu bozulma olmaz tabi

b_karagul

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berat karagül
Belli olmayabilir mesela çok oyun oynarsın gpu ısınır sen bunu fark etmezsin sonra oyuna sinirlenip bilgisayara yada masaya vurusan sertce ekran kartındaki toplar kayıverir bunu düzeltmek istiyorsan bi tamirciye bakıttır tam sorun bu olmayabilir tabi ama sorun buysa gpu yu değiştircek yer bulun sakın bunu mahalle tamircisindrn isteme chip sete sadece ısıl işlem uygular bu fazla etki etmez sadece 2 gün kurtarır
Onun yerine elinde bga makinası olan birinden iste ama aşağı yukarı masrafı çok olabilir

Ama dediğim sorun gpu da olmayabilir ve her zaman fiziksel darbe yada sarsıntı sonucu bozulma olmaz

Ama dediğim sorun gpu da olmayabilir ve her zaman fiziksel darbe yada sarsıntı sonucu bozulma olmaz tabi
teşekkürler yapılmaya vermeye gerek yok 10 senelik bilgisayardı iyi idare etti beni

G.P.U

80+ Silver
İstersen gene bi baktır toza bağlı kısa devre diyebilir eğer ekran kartı bozulmuş yapayım mı derse sakın yaptırma gerisine sen karar ver

Top Bottom