Neler Yeni

Yardım Laptopumun neden yavaş olduğunu anlayamıyorum.

Isofyan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,035
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, yazılım, bilgisayar ve telefon
Şöyle anlatayım, bilgisayarımda discord açıkken dizi izleyince bile kasmaya başladı. Kilit nokta şu, en çok kastığı zamanlar pc uyku modundan çıkınca oluyor. Sıcaklık kontrolü yapmıyorum ve nasıl yapacağımı da bilmiyorum.

Attım.

Atıyorum,

Atıyorum,
CPUID HWMonitor uygulamasını kullanın. Sıcaklık değerlerine erişebilirsiniz. Bilgisayarınız kasarken bundan bi kontrol edip sonuçları tekrar atar mısınız?

Nnorch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Efe Uçar

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Oğuz Ünlüerler
Ssd diskiniz büyük oranda dolu ise yavaşlama olabilir. Sağlığı düşük ise ondan kaynaklı olabilir. Disk sağlığı ve hızını kontrol ediniz. Macun ve fan bakımları yapmanızı temiz bir kurulum sonrası sorunsuz kullanacağınızı düşünüyorum.
Disk sağlığı ve hızını kontrol etmeyi nasıl yapabilirim? Ssd çok dolu değil, taze formatlı iken bile kasıyor zaman zaman zaten maalesef, sorun ondan kaynaklı değildir diye düşünüyorum.

CPU neden 0,8 ghz
Bilmiyorum, anormal bir durum mu bu? Çok bilgisizim ya :D

CPUID HWMonitor uygulamasını kullanın. Sıcaklık değerlerine erişebilirsiniz. Bilgisayarınız kasarken bundan bi kontrol edip sonuçları tekrar atar mısınız?
Kastığında bakıp atarım tabii ki. Teşekkürler.
görev yöneticisinden performans sekemsine girip işlemcinin ss ini atabilirmisin
Atıyorum,

Ekler

• cpu.png
    cpu.png
    41.4 KB · Hit: 33

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Disk sağlığı ve hızını kontrol etmeyi nasıl yapabilirim? Ssd çok dolu değil, taze formatlı iken bile kasıyor zaman zaman zaten maalesef, sorun ondan kaynaklı değildir diye düşünüyorum.

Bilmiyorum, anormal bir durum mu bu? Çok bilgisizim ya :D

Kastığında bakıp atarım tabii ki. Teşekkürler.

Atıyorum,
Anormal bir durum. Batarya takılı mı cihazın? Ayrıca prize de bağlıya prizden çekip tekrar takar mısın

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Oğuz Ünlüerler
Anormal bir durum. Batarya takılı mı cihazın? Ayrıca prize de bağlıya prizden çekip tekrar takar mısın
Batarya takili, prizi zaten surekli cikarip takiyorum evde tasimak icin falan ama sorun hep ayni kaliyor. Bu arada simdi evden cikiyorum, ancak aksama tekrar bir seyler deneyebilirim ama aklindakini yaz istersen deneyip haber veririm aksam. Herkes icin gecerli tabii.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Batarya takili, prizi zaten surekli cikarip takiyorum evde tasimak icin falan ama sorun hep ayni kaliyor. Bu arada simdi evden cikiyorum, ancak aksama tekrar bir seyler deneyebilirim ama aklindakini yaz istersen deneyip haber veririm aksam. Herkes icin gecerli tabii.
Tamamdır beni tekrar etiketle aklımda çözüm fikirleri var

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,172
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Denetim masasında güç seçenekleri olması gerekiyor. Yeni formatladıysan sağ üstteki kategoriler bölümünde büyük simgeler'e tıklayacaksın orda güç seçenekleri gelecek önüne. Onu yüksek performansa al. İşlemci neden bilmiyorum ama çok aşırı düşük frekans hızlarında çalışıyor prize takılıyken bu kadar kısmamalı diye düşünüyorum.

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Oğuz Ünlüerler
Sorun herhalde işlemcide o zaman. Çözeriz diye umuyorum güven verdi bu forum bana. Teşekkür ederim şimdiden herkese.
Denetim masasında güç seçenekleri olması gerekiyor. Yeni formatladıysan sağ üstteki kategoriler bölümünde büyük simgeler'e tıklayacaksın orda güç seçenekleri gelecek önüne. Onu yüksek performansa al. İşlemci neden bilmiyorum ama çok aşırı düşük frekans hızlarında çalışıyor prize takılıyken bu kadar kısmamalı diye düşünüyorum.
Akşama denerim bunu da. Sanki ama yüksek performanstaydı.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,243
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Throttle Stop indir. BD Prochot tikini kaldır.

Nnorch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Efe Uçar
Throttle stop indir Yüksek performans a al

oguzunluerler1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru