Neler Yeni

Çözüldü✓ Lenovo Ideapad 3 Gaming laptop sürekli internet kullanıyor ve fanlar çalışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
emir kuyu
Dediğim gibi Lenovo Ideapad 3 Gaming laptopum var yeni aldım ve zararlı hiçbir siteye girmedim, sadece bir kere Minecraft'ta shadder indiricektim ve accelerate virüsü yedim fakat ondan kurtuldum, ondan yaklaşık 1 hafta sonra bilgisayar (8 GB RAM'e sahip) ana menüde hiçbir şey çalıştırmazken fanlar çalışıyor ve sürekli internet kullanıyor, güncelleme mi yapiyor diye düşündüm fakat her uygulamaya baktım bir şey yoktu. Sonra mining virüsü yediğimi düşünmeye başladım ve karpesky mıdır nedir onunla 20 kez falan tarattım bir şey bulamadım. Windows 11 güncellemesi vardı ama onu da duraklattığımdan eminim.Ayrıca bellek kullanımı ana menüdeyken %55-65 arası, Ne yapmam lazım sorun nedir?

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Emre Yılmaz
gpu kullanımı felan varmı durduk yere

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
emir kuyu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
eve gidince kontrol edip cevap vericem, şuan yanımda değil bilgisayar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama fanlar anormal çalışıyordu ve 10-15 dakika gibi kısa bi sürede 2 gb internetimi aldı

ayrıca bir bilgi vermeyi de unuttum kaspersky bir şey hakkında garip bi güncelleme yapılamadı hatası verdi ama ne olduğunu tam hatırlamıyorum

Son düzenleme:

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Emre Yılmaz
virüs olabilir hocam başka antivirüs programıyla daha taratabilirsin malwarebytes gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
emir kuyu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
virüs olabilir hocam başka antivirüs programıyla daha taratabilirsin malwarebytes gibi
hocam malverebytes iniyor fakat görev yöneticisinde windows ana bilgisayar ağ hizmetleri diye bi kısım var orası sürekli internet alıyor benden sebebi nedir?

hocam araştırdım windows biz istemesek bile zorunlu güncelleme yapıyormuş sanırım ve boyutunu vs saklıyormuş bunu arkaplan hizmetlerinden duraklatabiliyormuşuz vs şuan sorunum düzeldi ilgi ve alakanız için saolun

Son düzenleme:

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Emre Yılmaz
Geçmiş olsun hocam. Yeni bilgisayarınız hayırlı olsun bu arada

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri