Neler Yeni

Lenovo idepad 320 vram sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Kurtkafa
Selamlar arkadaşlar. Benim şuan kullandığım laptopta yaşadığım ve uzun çabalarıma rağmen 2 seneye yakın bir süredir çözemediğim sorunumu burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Öyle ki beni artık bıktırdı yeter artık dedirtti , amdye olan sevgimi yok etti. Dostlar benim kullandığım model a12 9720p isimli apu ile gelmekte.Apu 7. nesil. Sorunun zaten ben bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Sorun şu arkadaşlar. Şimdi bu amd değiştirilebilir grafik seçeneği vardır bilenler çok iyi bilir. Tamam aşağıda sistemimi bıraktığım laptopumla o zamanlar tek isteğim gta 5 oynamaktı. Uzun uğraşlar sonucu oyunu yükledim ve heyecanlı bir şekilde bekliyorum.Mağazada bana harici ekran kartımın 2 gb olduğunu söylendi bu arada. Açtım oyunu grafikler ve çözünürlükler düşük şekilde açıldı. Neyse dedim yükseltiriz , bir baktım ki gta 5 deki o vramin ne kadar dolu olduğu yazan bölümde 1024 mb yazıyor. Yok değiştirilebilir grafiklerden yüksek performansı seçtim, 2 senedir baya bi uğraştım yok arkadaş yok. İşin kötüsü harici ekran kartım çalışmıyor oyunda. Hatta çoğu oyunda bu vram olayı var dostlar. Bu sebepten zaten kasan oyun dahada kasmaya başlıyor. 2 senedir çözemediğim kanayan yaramın varsa bir çözümü yeni açılan bu forumumuzda çözülmesi dileklerimle sevgiler saygılar . Abdullah abi konuyla ilgilenirsen ayrıca sevinirim. @Abdullah Hacıgül

Ekler

• dosya 22.png
    dosya 22.png
    281.6 KB · Hit: 50
  • dosya 33.png
    dosya 33.png
    59.8 KB · Hit: 42
  • dosya 11.png
    dosya 11.png
    6.1 KB · Hit: 37
  • dosya 44.png
    dosya 44.png
    71.8 KB · Hit: 47
  • dosya 55.png
    dosya 55.png
    833.1 KB · Hit: 45
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Kurtkafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptopumun tam model adı : Lenovo İdepad 320 15ABR 80XS

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,112
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
1585208504285.png

Grafik ayarlarına basın. Göz atın ve oyunu seçin. Yüksek performansı seçtiğinizde 2 GB ekran kartı ile çalışacak.
1585208559054.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Kurtkafa
Ah şu masaüstü rahatlığı... Hocam onuda denedim. Yüksek performanslı gpu yazan yerin karşısında harici ekran kartı yazmıyor. Daha önce bunuda yapmıştım ama sizin için tekrar baktım. Dediğim gibi arkadaşlar yapmadığım şey sayısı çok çok az 2 senedir ben bu sorunu çözmekle uğraşıyorum.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    63.9 KB · Hit: 47
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Kurtkafa
İşlemcim apu olduğu için harici ekran kartına özgü sürücüyü yükleyince apunun ekran kartı çalışmıyor pc sıkıntı çıkarıyor. O yüzden direk otomatik algıla seçeneğinden indiriyorum driverımı

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,112
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
İşlemcim apu olduğu için harici ekran kartına özgü sürücüyü yükleyince apunun ekran kartı çalışmıyor pc sıkıntı çıkarıyor. O yüzden direk otomatik algıla seçeneğinden indiriyorum driverımı
Öyle olmaması gerekiyor. AMD Cleanup Utility ile sil. Tabii önceden yukarda attığımı indir ama kurma. Sonra interneti çek ve indirdiğini kur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Furkan Kurtkafa
Dediğim gibi ben bu driveri temiz kurulumla indirip kurdum ve sıkıntı yaşadığımı gördüm ama önerinizi boş bir zamanımda tekrar deneyeceğim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,112
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Dediğim gibi ben bu driveri temiz kurulumla indirip kurdum ve sıkıntı yaşadığımı gördüm ama önerinizi boş bir zamanımda tekrar deneyeceğim.
Bende APU içeren bi laptop var bende öyle olmuyor. Harici kartı indirsem bile değişen bir şey olmuyor.

Top Bottom