Neler Yeni

Yardım Lenovo IP Gaming 3 15ARH7 Klavye ve Bluetooth Çalışmıyor

Myriadd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Demir
Merhaba. Çift kullanıcı olarak kardeşimle birlikte kullandığımız Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH7 laptopumda yaklaşık 1 haftadır devam eden bir sorun var.

Alalı 1 yıl oldu, şu ana kadar herhangi bir sorun olmamıştı laptopta fakat yaklaşık 1 hafta önce açtığımda klavye ESC ve bazı FN tuşları dışında çalışmamaya başladı. Donanımsal bir sorun var zannediyordum fakat BIOS'a girince tamamen sorunsuz şekilde çalışıyordu. Hata Windows başlatılınca olmakta. Bilgisayarı yeniden başlatsam bile hala devam etmekte. Ayrıca farkettiğim diğer bir şey ise, normalde boot ekranında NumLock tuşunun ışığı yanıp Windows açılmaya başlayınca sönüyordu fakat bu sefer sönmediğini farkettim. Dolayısıyla acaba klavye bir şekilde buga girip boot'taki haliyle takılı mı kaldı diye düşünmeye başladım. Hatayı çözmek için de birçok yöntem denedim. Lenovo'nun kendi uygulaması olan Vantage ile donanım taraması yaptım, problem çıkmadı. Driver'lar, Windows vs. için update varmı diye baktım ama onlar da günceldi. İnternetten genel çözüm yollarını denedim gene işe yaramadı. Harici klavye takıp çalıştırmayı denemedim ancak özetle klavye hala çalışmıyor.

Bunların dışında hatanın başladığı aynı zamanda garip bir şekilde Bluetooth'un da çalışmadığını farkettim. Bluetooth açma butonu yoktu. Aygıt yöneticisinden de kalkmıştı Bluetooth driver'ı. Lenovo Vantage ile güncelleme yapmayı denedim, Bluetooth driver için indirme çıktı fakat bir hata oluştu deyip yükleyemedi. Windows'un Bluetooth için sorun gidericisini çalıştırdım o da bir şey bulamadı.

Açıkçası birçok şeyi deneyip bunları çözmeyi denedim ama bir türlü çözemedim. İlk kez bu iki hatayla karşılaştım ve zaten laptopa format atalı çok olmadı o yüzden tekrar format işiyle uğraşmadan çözmek istiyorum. Şimdi kardeşimle birlikte iki kişi olarak kullandığımız için onun mu bir şey yaptığını sorabilirsiniz fakat kendisi zaten ya oyun oynuyor ya da internetten 3D tasarım yapıyor ve sorduğumda o da bir şey yapmadığını söyledi. Son yüklenen programlarla ilgisi varmı diye baktım sildim hala çözülmedi. Zaten çok program yüklü değil ikimizin kullanıcısında da ve bilinen programlar bulunuyor. Benzer bir sorun yaşayan ya da çözüm önerisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,470
Üyeler
156,783
Son üye
erdemdm55
Top Bottom