Neler Yeni

Leptop yeni olmasına rağmen çok ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İsmail
merhaba dizüstü bilgisayarımın modeli

Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN336​

yeni almıştım valorant giriyorum ekran kartı 83 89 derece arasında işlemci 80 90 derece arasında ....

boştayken 57 60 derece oluyor ekran kartı .. sizce ne yapmam lazım

sistem özellikleri

ekran kartı : NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti (4gb)
işlemci :intel core i5 11400h
ram : 16gb
480 gb m2ssd

serwintes

80+ Gold
CUNKU O BIR LAPTOP
Mesaj otomatik birleştirildi:

caps açık kalmış pardon

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Normal TUF modeli soğutma konusunda pek iyi değil ve laptoplar zaten 80 derece altı olmaz pek yükteyken.

berke.

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,173
İsim
Berke
Keşke o kasaya para vermeseydiniz kronik sorunlu bir model o derecelerde çalışmasına bile şükretmek lazım bence. :D

2022 veya 2023 tercih edilmesi lazım TUF alınacaksa onlarda Ryzen modeller Intel pek yok Turkiye'de.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Tolga
İşlemci normalde ekran kartı 89 daha önce hiç görmedim. Kullandığınız zemin fanları kapatmıyor değil mi?

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Murat Gündoğdu
laptop kullanıyorsan soğutucu alman zaruri. Laptoplar, sıkıştırılmış kasa gibidir. Kasayı o kadar küçültürsen, içinde neye yer kalmaz? HAVAYA! Kompakt yapısından dolayı da ısınan parçalar birbiriyle ısı iletişimine geçer. Soğutucu almanı şiddetle öneriyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
İsmail
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
laptop kullanıyorsan soğutucu alman zaruri. Laptoplar, sıkıştırılmış kasa gibidir. Kasayı o kadar küçültürsen, içinde neye yer kalmaz? HAVAYA! Kompakt yapısından dolayı da ısınan parçalar birbiriyle ısı iletişimine geçer. Soğutucu almanı şiddetle öneriyorum.
önerdiğiniz bir soğutucu var mı hocam

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
510
İsim
Ahmet Yıldırım
Bi arkadaş zalman ns-2000 modelini çok öneriyordu. Moderatörlerden. Laptop'unun işlemci sıcklı gayet normal ama ekran kartı sıcaklığı iyi değil. Benim laptop işlemcisi 98 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartı max 76 derece gördüm.

sefAK47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Sefa SEVİL
Bi arkadaş zalman ns-2000 modelini çok öneriyordu. Moderatörlerden. Laptop'unun işlemci sıcklı gayet normal ama ekran kartı sıcaklığı iyi değil. Benim laptop işlemcisi 98 dereceye kadar çıkıyor. Ekran kartı max 76 derece gördüm.
bu zalman ns2000 i bana da önerdiler ama daha yüksek rpm le çalışan soğutucular var kararsız kaldım

neverider

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Kaan akan
Ortalama bi laptop yüksüz 45 civarında yük bindirince 80 90 arası olur ama modelini desteğe yaz sıcaklık değerini versinler eğer fazlaysa desteğe söyle bakım yaparlar

Ho
Hocam laptop soğutucu kullanıyorum ama ucuz Bi model aldım sadece ayaklı gibi kullanıyorum max 1 2 derece düşürür 5-6 bin TL ye satılan soğutucular bile 5 6 derece bile soğutamıyor ben bu ay d&r de indirim vardı inca inc3480 kuponum ve indirim vardı yoksa almayacaktım zaten

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Murat Gündoğdu
ben zamanında rampage almıştım, modeli araştırdım fakat bulamadım. Zaten o model birazda ofis laptopları içindi. Gaming ağırlıklı olarak 4-5 fanlılar var onlara bakabilirsin. Sayfada rampage haterları var, fakat rampage in bir sürü ürününü kullanırım yıllardır, aşırı bir sıkıntı görmedim. Kulaklık, fare, hoparlör ve soğutucu kullandım. Farem için 1 kere servise verdim, servis gayet başarılıydı, gelen ürünü 0 ile değiştirmişler zannettim. Kulaklıklarda genel sorun, derisi soyuluyor (Ter ve neme bağlı olarak). 2. seneye doğru soyuldu, hala sağlam ama. Kablosunda kullanıcı hatası olarak kopma oluştu. Mikrofonu iyi değildi, kendi kulvarında idare ediyordu. Hoparlörü ucuz diye aldım mesela, sesi biraz kötü geldi, ama 300küsürlük, alıştı kulağım bi yerden sonra.

TİTAN.

80+ Platinum
merhaba dizüstü bilgisayarımın modeli

Asus TUF Gaming F15 FX506HE-HN336​

yeni almıştım valorant giriyorum ekran kartı 83 89 derece arasında işlemci 80 90 derece arasında ....

boştayken 57 60 derece oluyor ekran kartı .. sizce ne yapmam lazım

sistem özellikleri

ekran kartı : NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti (4gb)
işlemci :intel core i5 11400h
ram : 16gb
480 gb m2ssd
Asusta belli ayarlar yaparsan o sıcaklığı düşürebilirsin
İşlemci turbo boostunu kapatarak başla

• Beğen
Reaksiyonlar: soul
Top Bottom