Neler Yeni

Linux Mint'e Nvidia driver yüklemek

ÜmiTR42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Rahim MUTLU
Merhabalar, Geçen seferlerde sürücü yönetiminden nvidia sürücüsünün önerilen olan nvidia-driver-525 olan sürücüyü indiriyorum fakat her seferinde Kernel Panic hatası alıyordum. Secure boot açık olduğunu keşfettim onu kapattım ama şimdi biraz araştırınca hep nvidia-driver-470 olanı indirmişler acaba hangisini indirmeliyim şimdi tekrar Kernel almak istemiyorum da ;) Kısaca bir fark var mı 525 ile 470 arasında hani destekleme konusunda

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Laptop: Acer aspire 7 51G

Ekler

• ss.png
    ss.png
    829.8 KB · Hit: 24

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,924
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Merhabalar, Geçen seferlerde sürücü yönetiminden nvidia sürücüsünün önerilen olan nvidia-driver-525 olan sürücüyü indiriyorum fakat her seferinde Kernel Panic hatası alıyordum. Secure boot açık olduğunu keşfettim onu kapattım ama şimdi biraz araştırınca hep nvidia-driver-470 olanı indirmişler acaba hangisini indirmeliyim şimdi tekrar Kernel almak istemiyorum da ;) Kısaca bir fark var mı 525 ile 470 arasında hani destekleme konusunda

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Laptop: Acer aspire 7 51G
Destekte sorun olmaması lazım aslında RTX 3050 olan modeldi o sanırım. Ayrıca linuxda secure boot kapatmak iyiydi sanırım ben kurarken kapatmayınca kuramadıgım dağıtımlar vardı

ÜmiTR42

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ümit Rahim MUTLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman Secure kapalı bi deneyeyim 525 olanı Kernel almaktan korkuyorum hep tekrar sistemi yükleyince. Bide mesela tekrar Kernel Panic alır isem İsoyu silip tekrar indirip mi denemeliyim

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,924
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
O zaman Secure kapalı bi deneyeyim 525 olanı Kernel almaktan korkuyorum hep tekrar sistemi yükleyince. Bide mesela tekrar Kernel Panic alır isem İsoyu silip tekrar indirip mi denemeliyim
O kadar bilgi sahibi değilim maalesef.

Top Bottom