Neler Yeni

linux ve windows sorunu (Cevaplandı)

Metarda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Meti Arda
Merhaba arkadaşlarlar ben bilgisayarım yavaş diye windows 10 dan linux işletim sistemine ( mint. ubuntu. vb) geçmek istiyorum ama daha önce windows 10 nu satın aldığım için bir gün windowsu geri yüklemek istersem diye flash a windows işletim sistemini nasıl yazdırırım ( yedekleyebilirim ) lütfen cevaplamısınız çift işletim sistemi kullanmak istemiyorum

Metarda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Meti Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Burada anlatmak istediğin nedir? Windowsun sadece kurulum medyasını bir flaşa yazdırmak mı?
Kurulum medyası dediğin windowsu tekrar kurmak için olanı dediysen evet flas a kurulum dosyasını nasıl atabilirim yani benim demek istedim şey linux su kurarken flas a yazdırıp kuruyoruz onu windows için yapmak istiyorum yani linux olan bir pc ye windows kurmak ( dual bot suz )
( bir sorum daha var eğer dual bot olarak linux su kurarsam performansta kayıp olurmu )

Son düzenleme:

Metarda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Meti Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bu adrese gidip aracı indir. Yalnız Microsoftun yayınladığı bir araç olduğu için biraz yavaş olabilir... Flaşına bu programla yazdırabilirsin ama flaşındaki tüm dosyaları yedekle her şeyden önce. Çünkü içindekiler silinecek.

Linux üstüne Windows kurarken diskin bölümlendirilişini göreceksin. Her şeyi silersin oradan. Disk tek parça (bölüm) halinde gözükür orayı hızlı formatlarsın Windowsu kurarsın sonra. Yine aynı şekilde Linuxu silmeden önce her türlü verini yedekle.

Fakat, Windows lisansını sonra tekrar kullanabilir misin bilmiyorum. Yani tekrar kurlunca kabul edilir mi bilmiyorum. Hiç denemedim ondan bir şey diyemem.

VE, dual bootu SSD üzerine yaparsan performans kaybı olmaz yani fark edilmez bile. Harddisk kullanırsan kayıp olur.
cevapların için çok teşekkürler sanırım dual boot yapcam çünkü dediğin gibi lisansı kabul etmiyebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu adrese gidip aracı indir. Yalnız Microsoftun yayınladığı bir araç olduğu için biraz yavaş olabilir... Flaşına bu programla yazdırabilirsin ama flaşındaki tüm dosyaları yedekle her şeyden önce. Çünkü içindekiler silinecek.

Linux üstüne Windows kurarken diskin bölümlendirilişini göreceksin. Her şeyi silersin oradan. Disk tek parça (bölüm) halinde gözükür orayı hızlı formatlarsın Windowsu kurarsın sonra. Yine aynı şekilde Linuxu silmeden önce her türlü verini yedekle.

Fakat, Windows lisansını sonra tekrar kullanabilir misin bilmiyorum. Yani tekrar kurlunca kabul edilir mi bilmiyorum. Hiç denemedim ondan bir şey diyemem.

VE, dual bootu SSD üzerine yaparsan performans kaybı olmaz yani fark edilmez bile. Harddisk kullanırsan kayıp olur.
benim napmamı önerirsiniz bilgisayarım hdd miş

Son düzenleme:
Top Bottom