Neler Yeni

Lise seçimi yapıcağım hangi liselerde yazalım bölümü vardır?

İCarL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Metehan Doğan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Toplama - Donanımlar - Ekran hataları - Sistem Toplama.
Yüzdelik dilimim %35 310 puan aldım OBP puanım ise 77,70, bu puanla bilişim teknolojilerine gitmek istiyorum iyi bir yazılımcı olmak istiyorum, yani kısaca bu konuda bana çıkabilecek liseleri söylermisiniz. Önümebu özelliklerde lise çıkmassa hangi liselere gitmeliyim?

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Mehmet
Yüzdelik dilimim %35 310 puan aldım OBP puanım ise 77,70, bu puanla bilişim teknolojilerine gitmek istiyorum iyi bir yazılımcı olmak istiyorum, yani kısaca bu konuda bana çıkabilecek liseleri söylermisiniz. Önümebu özelliklerde lise çıkmassa hangi liselere gitmeliyim?
Bilişim teknolojileri alanına kötü diyenler vardı diye hatırlıyorum

İCarL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Metehan Doğan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilişim teknolojileri alanına kötü diyenler vardı diye hatırlıyorum
Bilgisayar üzerine çok büyük ilgim var o yüzen ordan ilerlemek istiyorum, yazılım için öneriniz varmı?

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
Hocam siz bilirsiniz ama ben devlet liselerinde özellikle sizin puanınız aralığında yazılım eğitimi olan bir yer duymadım. Puanınız yetse ankara da aselsan veya bayraktarın lisesini önerirdim fakat onlar da yüksek. Evde kendi kendinizi geliştirirsiniz lise hayatınız da üniversitede de bilgisayar - yazılım mühendisliğine gidersiniz.

NightWish2434

80+ Silver
Ben 310 alıp %10 a girmiştim ula hayat
Mesaj otomatik birleştirildi:

(21lgs)

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Hocam siz bilirsiniz ama ben devlet liselerinde özellikle sizin puanınız aralığında yazılım eğitimi olan bir yer duymadım. Puanınız yetse ankara da aselsan veya bayraktarın lisesini önerirdim fakat onlar da yüksek. Evde kendi kendinizi geliştirirsiniz lise hayatınız da üniversitede de bilgisayar - yazılım mühendisliğine gidersiniz.
Meslek liselerinde bilgisayar bölümünde web programlama ve animasyon tarzında ders öğretiliyor ama öyle ileri derecede değil evde oturup çalışsa yine öğrenir nereden biliyorum derseniz 3-4 sene önce arkadaşım meslek lisesi okuyordu kendisi anlatıp duruyordu ama en iyisi Anadolu lisesi seçip üniversite'de yazılım mühendisliği okumak olacaktır

Yok ben Anadolu lisesinde veya fen lisesinde zorlanırım OBP puanım düşük kalır 4 senenin sonunda benim için OBP puanı da önemli YKS sınavında dersen Ticaret ve Meslek lisesine gidip OBP puanını yüksek tutabilirsin nedeni ise belli bir sınıftan sonra Fen Bilimleri yani Biyoloji vs. dersler görmüyorsun sadece alan dersleri oluyor ama üniversite sınavında zorlanma ihtimalin var eğer eve gelip bu derslere çalışmazsan

Üniversite de yazılım mühendisliği okuyacaksınız yani böyle bir planınız varsa sayısal derslerde başarılı olmanız gerekiyor tekrar söylemek gerekirse meslek lisesinde belli bir sınıftan sonra bazı sayısal dersleri görmüyorsun onların yerine alan dersleri oluyor

Son düzenleme:

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Musa ÖZ
B
Meslek liselerinde bilgisayar bölümünde web programlama ve animasyon tarzında ders öğretiliyor ama öyle ileri derecede değil evde oturup çalışsa yine öğrenir nereden biliyorum derseniz 3-4 sene önce arkadaşım meslek lisesi okuyordu kendisi anlatıp duruyordu ama en iyisi Anadolu lisesi seçip üniversite'de yazılım mühendisliği okumak olacaktır

Yok ben Anadolu lisesinde veya fen lisesinde zorlanırım OBP puanım düşük kalır 4 senenin sonunda benim için OBP puanı da önemli YKS sınavında dersen Ticaret ve Meslek lisesine gidip OBP puanını yüksek tutabilirsin nedeni ise belli bir sınıftan sonra Fen Bilimleri yani Biyoloji vs. dersler görmüyorsun sadece alan dersleri oluyor ama üniversite sınavında zorlanma ihtimalin var eğer eve gelip bu derslere çalışmazsan

Üniversite de yazılım mühendisliği okuyacaksınız yani böyle bir planınız varsa sayısal derslerde başarılı olmanız gerekiyor tekrar söylemek gerekirse meslek lisesinde belli bir sınıftan sonra bazı sayısal dersleri görmüyorsun onların yerine alan dersleri oluyor
Hocam güzel anlatmış. Anadolu veya iyi bir meslek lisesine gidip hem yazılım hem yks çalışın. Üniversite de yazılım ve bilgisayar mühendisliği çok yüksek puanlar istiyor, 4 yıllık düzenli yks+yazılım çalışmasıyla iki alanda da kendinizi geliştirirsiniz.

mfm125

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
748
İsim
Mehmet
Meslek lisesine gitmek istiyorsanız elektrik elektronik alanına gidin

İCarL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Metehan Doğan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her birinize ayrı teşekkür ederim özellikle @Charles Darwin hocama, beni aydınlattığınız için teşekkür ederim. Anadolu lisesine gidip evde kendim yazılım öğrenmek istiyorum ek olarak matematik için özel ders alacağım, üni de ise sayısal bölümü seçmeyi istiyorum. Eminim yolum açık olur, sizinde.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,796
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Top Bottom