Neler Yeni

Modding Lossless Scaling Gerçekten işe yarıyor mu?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,615
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Beyler benim sistem İmzada Cyberpunkta mesela FSR3 modu kurmama rağmen oyun akıcı değil ve ben bundan çok rahatsızım siz kullanıyormusunuz ? işe yarıyormu?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Beyler benim sistem İmzada Cyberpunkta mesela FSR3 modu kurmama rağmen oyun akıcı değil ve ben bundan çok rahatsızım siz kullanıyormusunuz ? işe yarıyormu?
FSR gibi hiç upscale çalıştırmadan FPS'in kaç? Açmadan önce 60'în altındaysa FSR/DLSS açınca FPS 60'ın üzerinde olsa da akıcı olmuyor.

Ya ayarları düşür FSR açmadan 60 FPS üstüne çık yada direkt 6500xt sat ikinci el bi rx6600 al keyfine bak.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,615
İsim
Emre
Discord
necromancerr
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FSR gibi hiç upscale çalıştırmadan FPS'in kaç? Açmadan önce 60'în altındaysa FSR/DLSS açınca FPS 60'ın üzerinde olsa da akıcı olmuyor.

Ya ayarları düşür FSR açmadan 60 FPS üstüne çık yada direkt 6500xt sat ikinci el bi rx6600 al keyfine bak.
yok 30-40 arası takılıyor fsr3 açsam bile sluttering falan oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

6500xt şuanda satamam nakit sıkıntım var ki etrafımda elden alabileceğimde kart yok

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
yok 30-40 arası takılıyor fsr3 açsam bile sluttering falan oluyor

6500xt şuanda satamam nakit sıkıntım var ki etrafımda elden alabileceğimde kart yok
Yapacak bir şey yok o zaman düşürebildiğin kadar gereksiz ayarları düşür.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,615
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Yapacak bir şey yok o zaman düşürebildiğin kadar gereksiz ayarları düşür.
Ayarlar düşük yüksek farketmiyor oyunda bir kasma hissiyatıda var fsr yi düz 2.1 açsam bile (2k dan upscale ediyorum bilerek biraz daha işlemci yerine karta yük binsin diye

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,012
İsim
Hasan
Ayarlar düşük yüksek farketmiyor oyunda bir kasma hissiyatıda var fsr yi düz 2.1 açsam bile (2k dan upscale ediyorum bilerek biraz daha işlemci yerine karta yük binsin diye
Dostum senin karta daha fazla yük bindirmeye ihtiyacın mı var 6500xt ile? Monitörün 144hz yada üstü ise Ayarları düşürüp FPS arttırmaya çalışacaksın başka yolu yok. FPS'i arttırmak için de 2k'ya değil gerekirse 720P'ye çekmen gerekir. Monitörün freesync/adaptive sync ayarını da aç.

Yanlış anlama sahip olduğun kartı kötülemek için demiyorum ama 6500xt alınmaması gereken en kötü kartlardan biri. İlk fırsatta sat kurtul ikinci el düzgün bir kart al.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,615
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Dostum senin karta daha fazla yük bindirmeye ihtiyacın mı var 6500xt ile? Monitörün 144hz yada üstü ise Ayarları düşürüp FPS arttırmaya çalışacaksın başka yolu yok. FPS'i arttırmak için de 2k'ya değil gerekirse 720P'ye çekmen gerekir. Monitörün freesync/adaptive sync ayarını da aç.

Yanlış anlama sahip olduğun kartı kötülemek için demiyorum ama 6500xt alınmaması gereken en kötü kartlardan biri. İlk fırsatta sat kurtul ikinci el düzgün bir kart al.
İşlemcim Ryzen 3 3100 720p den aşağıda yük bindirdiğimde daha beter hale geliyor 2k dan fsr kalitede hiç yoktan 720p den upscale ediyor öteki türlü çok daha alt bir çözünürlükten upscale ettiğinden daha çok işlemciye yük biniyor ayrıca görüntü kalitesi oldukça fazla bozuluyor, 4 çekirdek işlemcide yetersiz kalıyor. Adaptive Sync açık halde 2k 75 hz kullanıyorum

Yanlış anlanacak bir şey yok 6500xt yi kelepir fiyata getirdiğimden almıştım yoksa zaten lanet okuduğum bir kart kendisi Mining dönemiyle alma dönemim çakıştığından en ucuz alınabilir kart buydu. yoksa benimde 6600,6700 yada rtx3060 gibi kartları almaya niyetim vardı

Son düzenleme:

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
Barış Okçu
3060ti kullanıyorum kalite modda tam 90 fps artırdı ve kalite düşmedi inanılmaz işe yarayan bir şey

Bende 2k da oynadım 5600x ve 3060ti fsr3 mod ile high ayarlarda rtx kapalı 150/160 fps alıyorum. Rtx inanılmaz düşürüyor ve kaliteye faydası pek olmuyor

Top Bottom